Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań "Znicz" w powiecie lęborskim

14:00, 05.11.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Minione działania Znicz 2019 lęborska policja podsumowuje jako bezpieczne. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. W czasie działań Znicz 2019 policjanci z Lęborka nie odnotowali żadnego wypadku. Na drogach powiatu doszło do 12 kolizji. Mundurowi ujawnili 2 kierujących pod wpływem alkoholu oraz jednego kierującego pod wpływem środka odurzającego. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy kierującym za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących rowerami w stanie nietrzeźwości, jednego kierującego, który prowadził pojazd pomimo czynnego zakazu sądu oraz jednego kierującego, który kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.


1 listopada na drodze gminnej między miejscowością Łebunia i Okalice doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której kierujący 20-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w konsekwencji czego auto dachowało w przydrożnym rowie. Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym. Do kolejnej niebezpiecznej kolizji doszło następnego dnia w Nowej Wsi Lęborskiej, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku tego zdarzenia jeden z pojazdów uderzył w drzewo, a drugi zatrzymał się na ogrodzeniu posesji. W tym przypadku również nikt nie odniósł obrażeń a policjanci zebrany materiał dowodowy skierowali do sądu.


Działania Znicz 2019 połączone były z akcją edukacyjną „Bądź widocznym patriotą”, podczas której policjanci wręczali odblaski szczególnie pieszym oraz rowerzystom.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone