Zamknij
REKLAMA

Zimowy komunikat od lęborskiej policji

15:15, 17.12.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Minusowe temperatury niekiedy mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Takie niebezpieczeństwo dotyczy również osób pod wpływem alkoholu.
Szczególne zagrożenie stanowią one dla osób bezdomnych lub nietrzeźwych. Właśnie dlatego lęborska policja o tej porze roku kładzie duży nacisk na monitorowanie miejsc, gdzie potencjalnie mogą znajdować się ludzie bezdomni.

Dzielnicowi podczas obchodu kontrolują miejsca takie jak: pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice, dworce i strychy starych kamienic. Mundurowi, którzy odnajdą osobę zagrożoną wychłodzeniem, informują o ośrodkach niosących pomoc w takich sytuacjach. Miejsca te oferują nocleg oraz ciepły posiłek. Doświadczenie policjantów pokazuje, że życie osób dotkniętych bezdomnością, uratowały komunikaty przekazywane przez społeczeństwo.

Osobami szczególnie narażonymi na wychłodzenie są nietrzeźwi przebywający na zewnątrz w czasie niskich temperatur. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W czasie mrozów szczególnie uważać na siebie muszą również osoby starsze. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać, czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone