Zamknij
REKLAMA

Kolejna akcja przeciwko COVID – 19

17:00, 29.07.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna akcja przeciwko COVID – 19. Od jutra więcej patroli policji na terenie Łeby.
Lęborscy policjanci przypominają, że w związku z panującą epidemią COVID – 19, nadal aktualne pozostają niektóre z wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze cały czas zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy Łeby, turyści oraz wszystkie osoby przyjezdne przestrzegają obowiązujących zasad. Jutro na ulicach Łeby pojawi się więcej patroli w związku z działaniami mającymi za zadanie przypomnienie obowiązujących zasad i ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa.
Poluzowanie obostrzeń nie oznacza, że koronowirus nie grozi już nikomu. Przyzwyczajamy się do życia obok doniesień o dalszych zachorowaniach, a zachorować może każdy z nas. Coraz częściej w sklepach pojawiają się osoby, które nie noszą maseczek w ogóle. Inni, jeśli już je noszą, zakładają je nieprawidłowo, nie zasłaniając nosa. Jutro na terenie Łeby przeprowadzone zostaną kolejne wzmożone działania przypominające odwiedzającym turystom oraz mieszkańcom o obowiązujących zasadach i ograniczeniach w związku z epidemią wirusa Covid-19. Mundurowi zwracać uwagę będą nie tylko na przestrzeganie nakazu noszenia maseczek, ale także, czy właściciele lokali gastronomicznych stosują się do obowiązujących zasad dotyczących m.in. odległości między stolikami, przebywania w nich określonej ilości osób czy bezkontaktowego wydawania zamówień.
Policjanci nie przejdą obojętnie także obok osób zakłócających spokój i porządek publiczny, wobec których obowiązuje ich zasada „zero tolerancji".
Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej.

Wszystkie informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie rządowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Źródło: KPP Lębork

 
 
 
(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz