Zamknij
REKLAMA

Działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

06:00, 08.08.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

W czwartek (06.08) na drogach powiatu lęborskiego mundurowi podejmowali działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników dróg powiatu lęborskiego. Do akcji lęborskich policjantów przyłączyli się również policjanci z Oddziałów Prewencji z Gdańska, którzy na co dzień są również ratownikami medycznymi.

Mundurowi w trakcie patrolowania ulic powiatu lęborskiego przeprowadzali z ratownikami pogadanki i prelekcje na temat pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachowań w trakcie wakacyjnych podróży, oraz uczyli jak udzielać pierwszej pomocy w czasie trwającej epidemii wirusa COVID-19.

Ratownicy – policjanci wyposażeni w sprzęt do nauki pierwszej pomocy umożliwili przeprowadzenie ćwiczeń kierowcom i pasażerom na fantomach szkoleniowych do resuscytacji. Każdy mógł przećwiczyć na nich obowiązujące zasady pierwszej pomocy, ale również poznać algorytm postępowania w przypadku wypadku drogowego oraz form pomocy poszkodowanym osobom. Policjanci przypomnieli również, że wezwanie pomocy na nr alarmowy 112 już jest początkiem pierwszej pomocy oraz wyjaśnili, jak należy postępować z osobą potrzebującą naszej pomocy, która może być potencjalnym nosicielem wirusa COVID-19. Najmłodsi uczestnicy spotkań również brali udział w pokazach i pogadankach, a wszyscy uczestnicy działań otrzymywali również maseczki ochronne oraz zostali informowani o obowiązku ich noszenia w miejscach, gdzie niemożliwe jest zachowanie bezpiecznej odległości.
Dzięki pomocy samorządów gminy Wicko oraz Miasta Łeby w tym roku w sezonie letnim do Komisariatu Policji w Łebie zostało skierowanych 20 funkcjonariuszy z OPP w Gdańsku, którzy strzegą bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w nadmorskich miejscowościach naszego powiatu. W roku 2019 skierowanych było 12 funkcjonariuszy. W pierwszym miesiącu wakacji policjanci na terenie miejscowości nadmorskich przeprowadzili ponad 690 interwencji, wylegitymowali blisko 1100 osób, ujawnili ponad 520 wykroczeń, polegających m.in. na kradzieżach sklepowych, spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych oraz zakłócania porządku. Ponad 320 osób za najbardziej uciążliwe społecznie wykroczenia została ukarana mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 29 tys. zł. Wobec kilku osób policjanci skierowali wnioski do sądu oraz pouczyli ponad 170 osób. Policjanci w związku z popełnionymi przestępstwami na terenie Łeby i Wicka zatrzymali na gorącym uczynku 17 osób w tym 3 sprawców kradzieży i 1 sprawcę włamania. Mundurowi skontrolowali blisko 200 pojazdów, z czego ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu, którzy stracili swoje prawa jazdy za zagrożenie, jakie spowodowali w ruchu drogowym. Ich pomoc w trakcie sezonu letniego, w którym znacznie zwiększa się ilość mieszkańców, jest dla Komendy Powiatowej Policji w Lęborku bardzo dużym wsparciem.

Działania policjantów są cykliczne, a w okresie lata odbywają się w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczne Wakacje". Dzięki współpracy policjantów z Lęborka i Gdańska w sezonie letnim osoby odwiedzające nasz powiat, ale również mieszkańcy mogą uczestniczyć w ciekawych pokazach, które nie tylko skupiają się na teorii, ale również na praktyce.

 

źródło: KPP Lębork
 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz