Zamknij
REKLAMA

ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ

11:00, 18.09.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi z Lęborka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoimi najbliższymi. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty za popełnione przestępstwo. Sąd Rejonowy w Lęborku aresztował mieszkańca Lęborka na najbliższe dwa miesiące.

W niedzielę rano dyżurny lęborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali przestraszoną kobietę, która poinformowała mundurowych, iż mąż ją przed chwilą bił i szarpał za włosy oraz straszył, że odpali w domu palnik gazowy, a ją wyrzuci przez okno z 4 piętra. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Zatrzymany 41-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną oraz kierowania gróźb. W poniedziałek 14.09 br. Sąd Rejonowy na wniosek policji w Lęborku oraz Prokuratora Rejonowego w Lęborku zastosował wobec 41-letniego mieszkańca Lęborka tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące. Mężczyzna został przewieziony do aresztu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Przestępstwo, o które jest podejrzany mężczyzna, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Policjanci w takich przypadkach bezwzględnie będą wnioskować do prokuratory o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców przemocy, którzy dopuszczają się jej wobec osób najbliższych, tymczasowego aresztowania.

Policjanci apelują o to, aby każdy reagował na przemoc.

Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań-przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję pod numerem tel. 112 lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz