Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań policyjnych w powiecie

11:14, 22.09.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

17 i 18 września policjanci z ruchu drogowego lęborskiej komendy przeprowadzili działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” oraz „Rowerzysta”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów.

Podczas działań policjanci ujawnili 15 wykroczeń. 6 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości zaś 9 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez rowerzystów jest jazda po chodniku oraz przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, na którym nie ma ścieżki dla rowerów.W działaniach wzięli udział również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 130 badań stanu trzeźwości kierujących oraz dokonywali sprawdzeń korzystania przez kierujących i pasażerów z wymaganych pasów bezpieczeństwa. W trakcie działań ujawnili dwóch kierujących niestosujących się do tego przepisu. Rowerzystom i niechronionym użytkownikom dróg policjanci przypominali o stosowaniu elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno – zimowym co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie ich bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci przypominają i apelują do kierujących rowerami oraz pojazdami silnikowymi o wzajemny szacunek, zrozumienie oraz rozsądek. Fakt, że według przepisów mamy pierwszeństwo, nie oznacza, że inny uczestnik ruchu będzie to respektował. W każdym miejscu przecinania się dróg powinniśmy dokładnie się rozejrzeć, zwolnić i pomóc w bezpiecznym przejechaniu skrzyżowania.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz