Zamknij
REKLAMA

Kolizja na krajowej 6

04:00, 15.10.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Wczoraj rano (14 października) lęborscy policjanci pracowali na miejscu kolizji, jaka miała miejsce na krajowej 6 w Pogorzelicach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fiatem nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim audi, które omijało niespodziewaną przeszkodę w postaci leżącego na drodze drzewa i wjechał w tył tego samochodu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policyjna interwencja zakończyła się dla kierowcy fiata mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

14 października przed godziną 7 rano policjanci z lęborskiej drogówki zostali skierowani na miejsce zdarzenia, do jakiego doszło na krajowej 6 w miejscowości Pogorzelice. Tego dnia na drodze panowały wyjątkowo niekorzystne warunki do jazdy z powodu bardzo silnych podmuchów wiatru, który powalił na jezdnię duży fragment drzewa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w tył audi, które jechało w kierunku Słupska i omijało tę przeszkodę, uderzył fiat talento, prowadzony przez 28-latka z gminy Cewice. Powodem tej kolizji było niezachowanie przez kierującego fiatem należytej odległości od poprzedzającego pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu.

 W trakcie pracy policjantów i straży pożarnej, która usuwała z drogi fragmenty drzewa, ruch został chwilowo wstrzymany, a następnie odbywał się wahadłowo. Interwencja policjantów zakończyła się mandatem karnym dla 28-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego audi z powodu powstałych uszkodzeń.

Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę. Silny wiatr, opady deszczu, coraz szybciej zapadający zmierzch powodują, że warunki na drogach są bardzo zmienne i niebezpieczne. Kierowcy w takich sytuacjach powinni przewidywać zagrożenia i zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas wyprzedzania, wymijania, zbliżania się do niebezpiecznych zakrętów czy przejść dla pieszych.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz