Zamknij
REKLAMA

Policyjne działania na rzecz walki z COVID-19

04:00, 20.10.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Ponad 170 interwencji związanych z nieprzestrzeganiem obowiązujących obostrzeń sanitarnych przeprowadzili w ubiegłym tygodniu lęborscy policjanci przy współpracy ze Strażą Miejską. Mundurowi wystawili 50 mandatów karnych za niezasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie obyło się też bez wniosków o ukaranie do sądu.

Lęborscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole dotyczące stosowania się do nowo obowiązujących zaleceń sanitarnych, związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19. Mundurowi współpracują w tym zakresie m.in. z funkcjonariuszami lęborskiej Straży Miejskiej. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele obu tych służb przeprowadzili ponad 200 kontroli sklepów, stacji benzynowych, placówek handlowych, przystanków autobusowych, środków komunikacji miejskiej i innych miejsc, w których jesteśmy narażeni na zarażenie się koronawirusem. Mundurowi sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu lęborskiego stosują się do obostrzeń sanitarnych. Jak się okazało coraz więcej osób lekceważy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, bo w stosunku do aż 175 osób Policja i Straż Miejska podjęła interwencję w związku z tym wykroczeniem. 50 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a wobec dwóch policjanci wystosowali wniosek o ukaranie do sądu. 

Działania lęborskich funkcjonariuszy mają na celu ochronę naszego zdrowia i życia. Trzeba tu zaznaczyć, że poza działaniami represyjnymi wobec tych, którzy nie stosują się do zaleceń sanitarnych, mundurowi każdego dnia kontrolują osoby przebywające na kwarantannie. Obecnie na terenie lęborskiego powiatu funkcjonariusze przeprowadzają blisko 1000 takich sprawdzeń.

Pamiętajmy! Zadbajmy o siebie i innych i miejmy na uwadze, że wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz