Zamknij
REKLAMA

Kwarantanna i izolacja domowa

14:00, 25.11.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci wpierani przez żołnierzy z lęborskiej jednostki oraz Straż Miejską stale kontrolują czy osoby objęte kwarantanną i izolacją domową stosują się do zaleceń pozostania w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Większość osób poddanych kwarantannie stosuje się do zaleceń sanitarnych, ale zdarzają się również przypadki ich lekceważenia. Dlatego mundurowi będą też sprawdzać czy osoby legitymowane, znajdujące się w przestrzeni publicznej, nie powinny w tym czasie przebywać w izolacji.

Jednym z zadań policjantów w czasie szerzenia się epidemii wywołanej koronawirusem jest sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną  i izolacją domową przebywają w miejscach do tego celu wyznaczonych. Funkcjonariusze, wspierani przez żołnierzy z lęborskiej jednostki wojskowej oraz Straż Miejską, każdego dnia docierają do miejsc przebywania chorych na COVID-19 i osób, które miały z nimi styczność. Z racji tego, że nie wszyscy stosują się do przepisów sanitarnych, które nakazują osobom objętym kwarantanną pozostanie w domu lub innym wskazanym miejscu, policjanci zapowiadają wzmożone kontrole, również w przestrzeni publicznej. W trakcie prowadzonych interwencji, podczas legitymowania mundurowi każdorazowo będą sprawdzać czy osoby znajdujące się w przestrzeni publicznej nie powinny w tym czasie przebywać w izolacji.

Apelujemy o rozsądek. Każda osoba objęta kwarantanną lub izolacją domową musi być odpowiedzialna i nie może narażać innych na ryzyko zarażenia się koronawirusem. Przypominamy, że za nieprzestrzeganie przez osobę podejrzaną o chorobę zakaźną odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją, kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny w wysokości 500 zł (art. 116 KW). Dodatkowo policjant, ujawniając takie nieprawidłowości, informuje o tym sanepid. I tu kary są o wiele wyższe, gdyż Powiatowy Inspektor Sanitarny w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na winnych karę administracyjną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz