Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań „Piesi”

11:33, 26.11.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy prowadzili wczoraj na terenie powiatu działania „Piesi”, których głównym celem było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. W trakcie działań mundurowi ujawnili 19 wykroczeń w ruchu drogowym. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi, nie doszło również do żadnego wypadku drogowego ani kolizji.

Działania „Piesi”, prowadzone w miniony wtorek na terenie powiatu lęborskiego ukierunkowane były głownie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwracali uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, zgodne z przepisami poruszanie się pieszych po drogach bez wydzielonych chodników, używanie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jak również na trzeźwość kierowców i zgodne z przepisami poruszanie się pojazdami po drodze.

Mundurowi ujawnili tego dnia 19 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu i nałożyli 13 mandatów karnych zarówno na kierujących pojazdami, jak i na pieszych i rowerzystów niestosujących się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Ujawnione wykroczenia dotyczyły głównie przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, niestosowania się do znaków drogowych, przekroczenia dopuszczalnej prędkości oraz niekorzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Podczas prowadzonych działań policjanci nie ujawnili kierujących po wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, nie odnotowali też żadnej kolizji ani wypadku drogowego.

Prowadzone przez lęborskich policjantów działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie pieszym, że oni również mogą stać się sprawcami wypadków i kolizji, podczas których, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są najbardziej narażeni na poważne obrażenia.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz