Zamknij
REKLAMA

Okradł turystę i wypłacił z jego konta 6 tys. zł

10:16, 12.07.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Kara nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi zatrzymanemu w Łebie przez policjantów. Mężczyzna, działając w warunkach recydywy ukradł turyście portfel z dokumentami i kartami płatniczymi i wypłacił z konta pokrzywdzonego prawie 6 tysięcy złotych. 25-latek wpadł w ręce policjantów podczas…kradzieży w dyskoncie.

We wtorek policjanci z Łeby zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży w jednym z miejscowych dyskontów 25-latka z województwa dolnośląskiego, który próbował wynieść z niego butelki z alkoholem na kwotę 600 złotych. Natomiast kryminalni, którzy pracowali nad sprawą kradzieży portfela z dokumentami i kartami płatniczymi, do jakiej doszło w Łebie na początku lipca, szybko ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma z tym związek.

Do kradzieży portfela doszło w jednym z ośrodków wypoczynkowych. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca wszedł do pokoju wynajmowanego przez mieszkańca powiatu białostockiego i wykorzystując jego nieobecność ukradł dwa portfele, w tym jeden dziecięcy. Zanim pokrzywdzony zorientował się, że zginęła jego własność, złodziej dokonał szeregu kradzieży pieniędzy z jego konta na łączną kwotę prawie 6 tysięcy złotych. Pieniądze wypłacił za pomocą kart płatniczych, przy których znalazł numery PIN. Jeszcze kilkakrotnie próbował włamać się na konto pokrzywdzonego, ale karty były już zablokowane. Resztę niepotrzebnych mu rzeczy pozbył się wyrzucając je w zarośla i do śmieci. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradziony portfel oraz karty lojalnościowe i prowadzą czynności zmierzające do odzyskania pozostałych rzeczy.

Śledczy przedstawili 25-latkowi łącznie 17 zarzutów, w tym kradzieży i kradzieży z włamaniami. Jako, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swojej własności. Nigdy nie pozostawiajmy wartościowych rzeczy bez nadzoru, zwłaszcza w podróży, na plaży, w lokalu czy dyskotece. Bądźmy czujni w zatłoczonych miejscach, by nie dać szansy kieszonkowcom. Przed wyjazdem w zabezpieczmy mieszkanie i poprośmy zaufaną osobę o nadzór nad naszym dobytkiem. Nie nośmy przy sobie dużych sum pieniędzy i nie trzymajmy kartek z numerami PIN i kart płatniczych w tym samym miejscu.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%