Zamknij
REKLAMA

Przyłapany na kradzieży katalizatora

08:30, 04.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu lęborczaninowi, podejrzanemu o kradzież katalizatora. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariusza słupskiej szkoły Policji, który przekazał go w ręce lęborskich mundurowych. Policjanci znaleźli porzucony w trakcie ucieczki katalizator i prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania dwóch mężczyzn towarzyszących 21-latkowi w tym przestępstwie.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci interweniowali na jednym z osiedli w Lęborku, gdzie doszło do kradzieży katalizatora z zaparkowanego tam golfa. O zdarzeniu lęborską policję powiadomił funkcjonariusz Szkoły Policji w Słupsku, który w czasie wolnym od służby ujął jednego ze sprawców. Z ustaleń mundurowych wynika, że świadek został obudzony przez dobiegające z podwórza odgłosy cięcia metalu. Widząc, że w pobliżu golfa stoją dwaj mężczyźni, a trzeci majstruje przy podwoziu, natychmiast zbiegł na dół. Na jego widok wszyscy trzej zaczęli uciekać. Policjant pobiegł za mężczyzną, który wydostał się spod auta i po kilkunastu metrach zatrzymał go. Znalazł przy nim lewarek i przyrząd do cięcia metalu. Wezwani na miejsce lęborscy mundurowi przejęli od niego próbującego się wyrywać mężczyznę i obezwładnili go. Na sąsiedniej ulicy policjanci znaleźli porzucony przez jednego ze sprawców katalizator. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym znaleziony przy 21-latku lewarek i przyrząd do cięcia metalu  i obecnie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania dwóch pozostałych sprawców.

21-latek został zatrzymany i doprowadzony do lęborskiej komendy policji, gdzie śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzuty kradzieży. Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%