Zamknij
REKLAMA

Kradł pieniądze posługując się znalezioną kartą bankomatową. Usłyszał 23 zarzuty

08:30, 25.11.2021 | .
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Kryminalni z Lęborka zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniami. Sprawca posługując się znalezioną cudzą kartą bankomatową, robił zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby. Zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie 23 zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Lęborscy kryminalni pracując nad sprawą szeregu kradzieży z włamaniem na cudze konto, do jakich doszło w ciągu kilku ostatnich dni, ustalili i zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca, który znalazł zagubioną kartę bankomatową,  przez trzy dni robił przy jej użyciu zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby, kradnąc w ten sposób z konta pokrzywdzonego pieniądze. Gdyby pokrzywdzony w porę nie zablokował karty, mógłby stracić więcej, gdyż złodziej jeszcze pięciokrotnie próbował posłużyć się jego własnością.

Zatrzymany 49-latek usłyszał we wtorek łącznie 23 zarzutów  kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tego przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Nie dajmy złodziejom szansy na pozbawienie nas naszej własności. Wartościowe przedmioty i środki płatnicze przechowujmy w bezpiecznym miejscu. Ustalmy limity dziennej transakcji. W przypadku utraty karty płatniczej niezwłocznie skontaktujmy się z pracownikami infolinii banku, w którym mamy konto po to, żeby ją zastrzec. Nie udostępniajmy nikomu numeru PIN do karty i nie nośmy tego numeru w portfelu, w którym ją przechowujemy. Tym bardziej nie zapisujmy go na samej karcie. O przypadkach kradzieży naszych środków finansowych informujmy Policję.

Źródło: KPP Lębork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%