Zamknij
REKLAMA

20-latka pod wpływem alkoholu doprowadziła do kolizji

13:31, 02.12.2021 | .
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są trudne, zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Porywisty wiatr i intensywne opady atmosferyczne powodują, że często trudno zapanować nad pojazdem. A gdy do tego dochodzi alkohol – sytuacja na drodze robi się bardzo niebezpieczna. Przekonała się o tym 20-latka, która pod wpływem alkoholu doprowadziła do kolizji

Wczorajszej nocy policjanci pracowali na miejscu kolizji, do jakiej doszło na ulicy Kościuszki w Lęborku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-latka, kierująca vw golfem, wyjeżdżając ze skrzyżowania i skręcając w prawo straciła panowanie nad autem i wjechała w ogrodzenie prywatnej posesji. Do zdarzenia doszło podczas opadów deszczu, na śliskiej nawierzchni. Zarówno kierująca jak i pasażer vw, nie odnieśli obrażeń. Kobieta próbowała odjechać z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwili jej to interweniujący policjanci. Mundurowi poddali 20-lakę badaniu alkotestem. Okazało się, że była w stanie po użyciu alkoholu. Policyjna interwencja skutkowała zatrzymaniem prawa jazdy kobiety oraz dowodu rejestracyjnego jej samochodu. Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi jej kara aresztu lub wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum sześć miesięcy.

Policja przestrzega! Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu niesie za sobą nie tylko poważne sankcje karne, ale może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego jeśli mamy podejrzenie, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie mundurowi reagują niezwłocznie.

Bądźmy ostrożni. Przymrozki, gołoledź, porywisty wiatr i opady deszczu ze śniegiem to trudne warunki dla wszystkich użytkowników dróg. Wyprzedzanie w takiej sytuacji, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierujący powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w czasie intensywnych opadów czy przymrozków prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!  Szczególny apel kierujemy do pieszych. Korzystajcie z elementów odblaskowych, które sprawiają, że poruszając się po słabo oświetlonej drodze, jesteście lepiej widoczni dla kierujących pojazdami.

Źródło: KPP Lębork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%