Zamknij
REKLAMA

Klub Osiedlowy BAZA po pierwszym odbiorze

08.35, 08.11.2019 A.D Aktualizacja: 08.40, 08.11.2019
Skomentuj
REKLAMA

7 listopada br. dokonano odbioru technicznego budynku Klubu Osiedlowego BAZA. Tak po gruntownej przebudowie nazywa się obiekt po dawnej bazie Zakładu Komunikacji Miejskiej przy ul. Łokietka 5. Adaptację budynku na potrzeby mieszkańców dzielnicy i rewitalizowanego obszaru "Lębork Nowy Świat" wykonał Zakład Budowlany "Dzida i Zaręba" sp. jawna z Lęborka. Wartość inwestycji budowlanej wyniosła 3 mln 544 tys. zł.

W nowoczesnym budynku od rana do wieczora prowadzone będą działania na rzecz mieszkańców rewitalizowanego obszaru. Do ich dyspozycji udostępnionych zostanie kilka sal z wyposażeniem, rozbudowane zaplecze kuchenne, duży taras i teren przed budynkiem.  Znalazły się w nim także biura i pomieszczenia do pracy indywidualnej. Klimatyzowany i monitorowany obiekt posiada windę i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odbiór prac budowlanych to najważniejszy etap uruchomienia BAZY. Trwają odbiory wartego ok. 350 tys. zł wyposażenia (meble, komputery, sprzęt elektroniczny, wyposażenie kuchni i inne), realizowane będą one do końca roku.  W planie jest także budowa drogi, ścieżki rowerowej i parkingu przed budynkiem. Inwestycja ta zrealizowana zostanie wiosną 2020 roku.

Wyróżniającym się elementem inwestycji jest charakterystyczna elewacja z drewnianych belek. Ideą przewodnią przyświecającej budowie jest stworzenie miejsca integrującego i wspierającego lokalną społeczność. Przyjazna mała architektura, taras na dachu, duże okna i przeszklenia zachęcać będą do spędzania w tym miejscu czasu przez mieszkańców w każdym wieku. Ważnym elementem tej koncepcji jest otwarcie przejścia z Łokietka do ulicy Kellera dla ruchu pieszego. Wybudowano też parking.

Działania w Klubie Osiedlowym BAZA w ramach projektu "OŻYWIONY LĘBORK "NOWY ŚWIAT" - usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji" rozpoczęło w tym tygodniu lęborskie Stowarzyszenie EDUQ, który buduje Punkt Wsparcia Rodzin i Punkt Wsparcia Seniorów. Z kolei Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych od stycznia przyszłego roku prowadzić będzie prace resocjalizacyjno-terapeutyczną - Ośrodek Pracy z Młodymi ?Nasze Miejsce.

Podejmowane działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru "Lębork Nowy Świat" mają charakter inwestycyjny jak i społeczny. Wartość Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru "Lębork Nowy Świat" to 23 mln 431 tys. zł w tym 14 mln 49 tys. zł dofinansowania unijnego.

Podejmowane w ramach rewitalizacji działania mają charakter wielokierunkowej pomocy mieszkańcom objętego programem obszaru. Mają pomóc w zmianie postaw, przezwyciężeniu istniejących problemów i zagrożeń społecznych. Temu celowi służyć mają także zaplanowane i skonsultowane wcześniej z mieszkańcami działania, a także przedsięwzięcia inwestycyjne 0 doprowadzenie do zmiany wyglądu, poprawa estetyki tych terenów, podniesienie komfortu życia, stworzenie warunków wypoczynku i rekreacji oraz podniesienie bezpieczeństwa, zmniejszenie ubóstwa i wykluczenia społecznego. Ważnym elementem działań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w proces rewitalizacji, doprowadzenie do identyfikacji z zamieszkiwaną dzielnicą - tak, aby mieszkańcy poczuli się gospodarzami swoich dzielnic, ulic i podwórek.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%