Zamknij
REKLAMA

Wskakuj na rower! Zdrowotne zalety, o których nie wiedziałeś

20:03, 23.05.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Pogoda sprzyja aktywnościom fizycznym. Jedną z wielu form sportowego spędzania czasu jest jazda na rowerze. Jakie ma zalety?

Dobra wiadomość! Żeby uzyskać jakiekolwiek efekty poprzez jazdę na rowerze, nie musisz pędzić 40 km/h przez pół dnia. Godzina spokojnej jazdy pozwoli Ci spalić nawet do 500 kalorii. Jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Jest to jednoznaczne z poprawą ogólnej wydolności organizmu. Wzrasta nasza wytrzymałość fizyczna i siła (szczególnie nóg).

Oprócz atutów na tle fizycznym, jazda na rowerze dobrze wpływa na samopoczucie. Pomoże nam zwalczyć zmęczenie i z całą pewnością ma właściwości antystresowe. W tym przypadku polecana jest szczególnie jazda na rowerze w otoczeniu natury. 

Rower zalecany jest również przez kardiologów jako doskonały środek chroniący przed miażdżycą. Ważna jest tu systematyczność. Wystarczy cztery razy w tygodniu pojeździć przed 30-40 minut, by beż żadnych tabletek nie tylko obniżyć poziom "złego" cholesterolu (LDL), ale też podwyższyć poziom "dobrego" (HDL).

Są jednak osoby, które nie powinny często jeździć na rowerze. Jedynymi przeciwwskazaniami są poważne schorzenia układu krążenia oraz zaawansowana choroba stawów i kręgosłupa.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone