Zamknij
REKLAMA

Pogoda zmienia Twoje samopoczucie? Możliwe, że jesteś meteopatą

16:00, 25.05.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Meteopatom doskwierają nadwrażliwe reakcje organizmu, które zostały wywołane na skutek zmiany warunków pogodowych.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zmianę samopoczucia związaną z pogodą odczuwa aż od 50 do 70 procent Polaków. Na różnego rodzaju męczące dolegliwości najbardziej narażone są kobiety, dzieci, osoby starsze oraz ludzie z niskim ciśnieniem tętniczym.

Jakie symptomy odczuwa meteopata?

Gdy nadchodzi okres bardzo zmiennej pogody, takiej jak ostatnimi dniami, duża część społeczeństwa boryka się z problemami meteopaty, często łudząco tłumacząc je przeziębieniem. 

Symptomy dokuczające meteopatom to przede wszystkim skoki ciśnienia tętniczego, nadmierna senność oraz uczucie zmęczenia. Meteopaci również skarżą się często na kłopoty z koncentracją i bóle głowy. Niestety osoby, które są meteopatami są bardziej narażone na nieżyt nosa, gardła i krtani. Dochodzi do tego podczas kontaktu takiej osoby z zimnym powietrzem. Nieżyt występuje na skutek oziębienia ciała, które następnie pogarsza ukrwienie tkanek oraz obkurczenie naczyń krwionośnych.

Czy meteopatię można leczyć?

Zacznijmy od tego, że meteopatia nie jest chorobą - to tylko dolegliwości. W związku z tym nie ma konkretnego lekarstwa dla meteopaty. Organizm takiej osoby powraca do równowagi w momencie, kiedy przestają działać bodźce wywołujące dolegliwość.

Jednak aby złagodzić skutki zmiennej pogody, meteopatom zaleca się ziele dziurawca, które poprawia nastrój, działa przeciwdepresyjnie oraz uspokajająco. Kolejnymi kołami ratunkowymi dla meteopatów są delikatne środki uspokajające, krople walerianowe czy melisa. Na bóle głowy warto zastosować dawkę kofeiny.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone