Zamknij
REKLAMA

Upał może zabić. Od tego zależy życie Twojego dziecka!

07:30, 28.06.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Nigdy nie zostawiajmy dziecka samego w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. Wystarczy tylko chwila, aby doprowadzić do tragedii.

Nigdy nie zostawiajmy dziecka i zwierzęcia samego w aucie, szczególnie w czasie upałów. Temperatura w rozgrzanym samochodzie może sięgać nawet 60 stopni. Wystarczy kilka minut, aby mogło dojść do tragedii.

- Uchylona w pojeździe szyba w upalne dni wcale nie poprawia temperatury panującej wewnątrz samochodu. Tak samo jak parkowanie w cieniu obniża ją tylko o kilka stopni. Każdy kto w gorący dzień zobaczy dziecko czy zwierzę zamknięte w samochodzie natychmiast powinien zareagować, powiadomić Policję dzwoniąc na alarmowy numer 112. Liczy się każda minuta - każda jest bardzo cenna. W sytuacji kiedy widzimy, że dziecko znajdujące się w samochodzie nie może czekać na pomoc służb, nie bójmy się sami podejmować działań ratowania życia dziecka. Wystarczy chwila, by wydarzyła się tragedia. Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie na pełnym słońcu stwarza zagrożenie dla utraty życia - czytamy na stronie KPP Lębork.

Pamiętaj, nigdy nie zostawiaj dziecka czy też zwierzęcia samego w aucie, nawet jeśli zamierzamy oddalić się od niego tylko o kilka metrów, tylko na chwilę! Ta chwila może kosztować utratę życia!

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone