Zamknij
REKLAMA

Piękno na metry, czyli plisy okienne do zadań specjalnych!

00.01, 28.05.2022 .
Plisy w oknach stanowią jedno z najciekawszych i coraz bardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych. Fot. ANWIS

Plisy w oknach stanowią jedno z najciekawszych i coraz bardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych. Pasują do salonu, sypialni, doskonale sprawdzają się w kuchniach, a nawet łazienkach.

Dla producentów osłon okiennych kwestia zapewnienia klientom możliwie największej bazy dostępnych materiałów jest priorytetem. Kolekcje materiałów są ciągle powiększane, a niektóre z nich liczą niemal pół tysiąca rodzajów różnorodnych tkanin. Jest w czym wybierać!

Odcień ma znaczenie

Czy wiesz, że każdy kolor składa się z trzech elementów – odcienia, nasycenia i luminacji?

To właśnie one nadają charakter i znaczenie każdej barwie. Wybierając kolor, w naszej wyobraźni powstaje konkretny odcień, który wywołuje w nas konkretny nastrój, jaki planujemy odtworzyć we wnętrzach naszych domów. Delikatnie "złamane" odcienie bazowe są znacznie przyjemniejsze dla ludzkiego oka.

- Odcienie mają wpływ na to, jak tak naprawdę odbieramy dany produkt – wyjaśnia Agnieszka Gołębiewska, ekspert ANWIS. Każdy kolor, wzór i faktura niosą ze sobą konkretne wibracje. Oferując swoim klientów bogatą bazę możliwości, zyskujemy pewność, że zawsze znajdą coś dla siebie, a wybrana tkanina będzie inspiracją do dokonywania dalszych wyborów w kwestii aranżacji danego wnętrza – dodaje.

Harmonijkowy układ tkanin, dostępnych w najbardziej modnych wzorach i kolorach, może stanowić źródło niegasnącej inspiracji. Współcześnie dostępne żaluzje to nie tylko skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi, ale także niezwykle istotny element wnętrza, który pozwala odpowiednio rozłożyć akcenty i podkreślić poszczególne elementy wystroju.

Ile odcieni mają barwy ziemi?

W ofercie ANWIS znajdują się klasyczne żaluzje plisowane oraz takie o strukturze "plastra miodu" w setkach kolorów, faktur i wzorów. Kilkadziesiąt odcieni bieli, szarości, brązu i beżu, które dodatkowo można dowolnie zestawiać. Spełnią one oczekiwania miłośników klasycznych i minimalistycznych wnętrz.

Z kolei nie mniej bogata oferta tkanin w soczystych i żywych, a także pastelowych kolorach zaspokoi potrzeby fanów nowoczesnego eklektyzmu i ekspresji twórczej. Ponadto żaluzje plisowane umożliwiają zastosowanie dwóch całkiem różnych tkanin w ramach jednego systemu okiennego. Dodatkowo każda z nich może być sterowana niezależnie od drugiej, co daje nieskończenie wiele rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych.

– Dokonując wyboru żaluzji plisowanych, mamy do dyspozycji tkaniny o różnym procencie odbijania, pochłaniania i przenikania światła oraz różnym stopniu przezroczystości i gramaturze – wyjaśnia ekspert ANWIS. – Dostrzegając potrzeby i preferencje naszych klientów, stworzyliśmy także solidną bazę tkanin wzorzystych, których design jest zgodny z aktualnie panującymi trendami.

Marka inspiruje bowiem nie tylko samą funkcjonalnością produktu, ale także jego walorami estetycznymi.

Żaluzje plisowane z pomysłem

Żaluzje plisowane umożliwiają nie tylko dekorowanie standardowych okien różnej wielkości, ale także okien o nietypowych kształtach i niesztampowym rozmieszczeniu.

Konstrukcja plis pozwala skutecznie osłaniać wszystkie rodzaje okien, niezależnie od ich kąta nachylenia względem poziomu. Ponadto plisy umożliwiają przysłanianie okien na dowolnym ich fragmencie – od dołu lub od góry.

Odpowiednio dobrany materiał pozwala dowolnie regulować ilość wpadających z zewnątrz promieni słonecznych. Materiały zaciemniające w niewielkim stopniu przepuszczają światło, dlatego idealnie sprawdzą się w sypialniach, pokojach dziecięcych i innych miejscach, w których także w ciągu dnia chcemy stworzyć przyjemną strefę relaksu.

Ponadto tego typu rolety skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się przestrzeni okiennej, zapewniając jeszcze większy komfort panujący w danym wnętrzu.

Plisy do zadań specjalnych

Wysoka jakość tkanin ANWIS gwarantuje długotrwałe i bezproblemowe korzystanie z żaluzji. Nawet po wielu latach użytkowania i czyszczenia plisy zachowują pierwotny kształt. Nie odkształcają się w wyniku intensywnego padania promieni słonecznych, a także zachowują pełnię swoich barw. Ponadto produkty sterowane sznurkiem, zgodne z wszelkimi normami bezpieczeństwa zapewniają pełną ochronę przed ewentualnym zaplątaniem.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii niektóre materiały używane do produkcji plis mają także dodatkowe właściwości.

W oknach dachowych oraz tych usytuowanych od strony południowej sprawdzą się żaluzje, których tkanina wykonana jest z dwóch warstw materiału o przekroju tzw. "plastra miodu".  

Takie rozwiązanie sprawia, że powietrze, które zbiera się w specjalnych kanalikach, skutecznie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem. Warto zwrócić uwagę na atesty tkanin, które w zależności od potrzeb mogą na przykład wykazywać odporność na wilgoć lub być trudnopalne.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%