Zamknij
REKLAMA

Ciepło, cisza i bezpieczeństwo. Postaw na termoizolacyjne osłony zewnętrzne

00.01, 19.09.2022 .

Montaż osłon zewnętrznych może być znakomitym rozwiązaniem w kontekście okresu grzewczego i rosnących cen. Nowoczesne, zaawansowane technologie zapewnią ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

Szukasz sposobu na redukcję wydatków związanych z eksploatacją domu? Jednym z najlepszych rozwiązań są nowoczesne rolety zewnętrzne. Osłony zewnętrzne w bezpośredni sposób sprawiają, że oszczędzamy na ogrzewaniu. To także znakomite zabezpieczenie domu przed włamaniem. 

Nowoczesne rolety zewnętrzne to zaawansowane technologicznie produkty, które dopasowuje się do indywidualnych preferencji użytkownika. Mogą zostać połączone z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Niektórzy wybierają też rozwiązania oparte na podłączeniu osłon do wewnętrznej sieci domowej – mogą wówczas sterować roletami i innymi systemami w domu przy użyciu urządzeń mobilnych. To kolejna oszczędność – ekonomiczne zarządzanie wszystkimi sprzętami. Różnorodność oferty rolet na rynku dotyczy też kolorystyki – bez trudu znajdziemy odpowiednią do każdej fasady budynku.

- Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

W zależności od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych. 

Te podtynkowe nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, a to sprawia zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku i posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

Rolety naokienne to rozwiązanie dla nowych inwestycji i remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. W tym przypadku należy uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. 

Trzeci typ to osłony elewacyjne. Instalacja jest mało inwazyjna, nie wymaga wymiany okien ani ustaleń w projekcie budowy. Roleta może być zamontowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest wówczas widocznym elementem konstrukcyjnym, więc – ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W domach o dużych przeszkleniach znakomicie sprawdzą się żaluzje fasadowe. 

- W tym przypadku możliwa jest płynna regulacja wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni. Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%