Zamknij

Pompy ciepła Tarnów 

00:00, 13.01.2023 artykuł sponsorowany

Wiele wskazuje na to, że ogrzewanie domów coraz częściej będzie kojarzyć się nam z pompami ciepła, a nie jak do tej pory kotłami grzewczymi. Może to zapowiedź nieco przedwczesna, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że pompy ciepła szturmem zdobywają polski rynek. Czym są i czy warto je zainstalować? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście. 

Czym właściwie są pompy ciepła?

Pompy ciepła, to urządzenia odpowiedzialne za wytwarzanie energii cieplnej potrzebnej do ogrzania wody użytkowej oraz wody w centralnym ogrzewaniu. Korzystają one z odnawialnych źródeł energii, dlatego coraz chętniej wybierane są przez Polaków. Pierwsza pompa ciepła powstała blisko 100 lat temu w szwajcarskiej Genewie. Co ciekawe pracuje ona do dziś, ogrzewając tamtejszy ratusz. Do użytku masowego, to rozwiązanie weszło jednak stosunkowo niedawno. Wyróżniamy trzy rodzaje pomp ciepła, biorąc pod uwagę źródło energii, z których korzystają. Są to:

  • Pompy ciepła gruntowe - wykorzystują ciepłotę gruntu i uważane są za najstabilniejsze. Zmienne warunki atmosferyczne nie sprawiają im kłopotów.
  • Pompy ciepła wodne - korzystają z cieków wodnych. Im te są silniejsze, tym pompa jest wydajniejsza. I to właśnie pompy ciepła wodne uważane są za najefektywniejsze, jeśli zasób wody jest odpowiednio wysoki.
  • Pompy ciepła powietrzne - to one królują na polskim rynku. Niewątpliwym atutem jest cena. Inwestycja bowiem zwraca się najszybciej. Są one również, niezwykle proste w montażu.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć, chociażby na stronie montera tego typu urządzeń. Pompy ciepła Tarnów 

Jakie są atuty pomp ciepła?

Najważniejsze atuty pomp ciepła, to:

  • Ekologiczność - wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, sprawia, że urządzenia nie emitują szkodliwych substancji do środowiska. 
  • Cena - w perspektywie długoterminowej jest to niewątpliwie kuszące rozwiązanie. 
  • Koszty użytkowania - pompa ciepła nie potrzebuje paliw grzewczych stąd niskie koszty eksploatacji. 
  • Żywotność - producenci deklarują nawet do 50 lat działania urządzeń.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%