Zamknij
REKLAMA

Wyjazd w góry – klimatoterapia dla alergików

21:34, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Okazuje się, że coraz więcej osób cierpi na dolegliwości związane z alergią. Objawy alergii są różnorodne począwszy od kataru siennego, poprzez kichanie, uczulenia skórne aż po napady ostrego kaszlu i astmę. Alergie istnieją od dawna, ale obecnie stały się niemal znakiem naszych czasów i niezależnie od tego jak zdrowy tryb życia prowadzimy – mogą znacznie utrudniać życie ograniczając nas w wielu obszarach.

Jeśli chcesz stawić czoła alergii lub zapobiec dolegliwościom na tle alergicznym u małego dziecka – wyjedź w góry.

Nieoceniona klimatoterapia

Klimatoterapia to obok wielu innych terapii działanie mające przywrócić nam zdrowie i witalność. Ten rodzaj terapii oznacza, że klimat ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli większość życia spędzamy w mieście, gdzie na co dzień mamy do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem, pracujemy w nieustannym pośpiechu, a odpoczywamy w hałasie to przynajmniej raz ba kilka miesięcy powinniśmy zmienić klimat.

Klimatoterapia była znana i stosowana już przez starożytnych, a wyjazdy do wód w celach leczniczych były popularne na przestrzeni stuleci. Odpowiedni klimat, czyste powietrze i jego wilgotność, a nawet roślinność – wszystkie te czynniki mają wpływ na nasze samopoczucie. Określone natężenie tych czynników w pewnym czasie prowadzą do korzystnych zmian w naszym organizmie.

Mikroklimat poprawia zdrowie

Zmiana klimatu wpływa korzystnie na cerę, poprawia krążenie, stabilizuje ciśnienie krwi i pozwala oddychać czystym powietrzem. Takie zmiany mają nieoceniony wpływ na samopoczucie osób, które cierpią na alergię.

W górach oprócz wspaniałych widoków oraz licznych atrakcji dla narciarzy i amatorów górskich wędrówek - doceniamy przede wszystkim mroźne powietrze i ilość tlenu w nim zawarta. To dzięki naturalnym warunkom klimatycznym i położeniu względem poziomu morza niemu alergicy cierpiący na chroniczny katar lub zapalenie zatok nagle zapominają o swoich dolegliwościach, a osoby z astmą lub innymi chorobami układu oddechowego szybko wracają do zdrowia.

Źródła termalne w Bukowinie

Dużą popularnością wśród alergików oraz osób przewlekle chorych cieszą się miejsca, w których występują źródła termalne. Bukowina Tatrzańska przyciąga uwagę miłośników gór oraz sportów wodnych, a także wód termalnych, gdyż znajduje się tam Centrum Aquapark. W serwisie internetowym naferie.pl znajdą Państwie kompendium informacji na temat rekreacyjnych wyjazdów rodzinnych w góry.

Dobroczynne działanie mikroklimatu w górach

Klimat górski jest określony jako klimat bodźcowy, gdyż intensywnie stymuluje wiele układów, m.in. odporność organizmu, a poza tym układ oddechowy i układ krążenia. W górach wraz ze wzrostem wysokości obniża się ciśnienie atmosferyczne oraz ciśnienie parcjalne tlenu oraz temperatura powietrza. Ponadto mikroklimat górski wyróżnia się dużym nasłonecznieniem, które można wykorzystać w światłolecznictwie – do leczenia stanów przygnębienia, a nawet łagodzenia depresji. Powietrze w górach jest niemalże wolne od alergenów i bakterii, dzięki czemu alergicy mogą odetchnąć od alergii lub przynajmniej jej objawy będą łagodniejsze.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone