Zamknij
REKLAMA

Mało znane miejsca, które warto zobaczyć podczas wakacji w Hiszpanii

08:23, 10.09.2018 | ?.W
Skomentuj

Hiszpania jest jednym z najbardziej obleganych przez turystów krajów w całej Europie. Nie ma się czemu dziwić, w końcu skrywa zapierające dech w piersiach widoki, mnóstwo ciekawych atrakcji i wiele interesujących zabytków. Wybierasz się na urlop do Hiszpanii? Sprawdź, co musisz zobaczyć.

Przygotowaliśmy listę najbardziej interesujących miejsc do odwiedzenia w Hiszpanii – lugares más interesantes para visitar en España. Oto one:

Formentera

Formentera jest wyspą, która nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród turystów. Liczba ofert wycieczek na Formenterę w biurach podróży jest znikoma, jako że region ten nie jest dostosowany do masowych odwiedzin turystów. Jeśli jednak uda nam się już takową znaleźć, warto z niej skorzystać. Niesamowite widoki, do tego błoga cisza i spokój, którego na próżno szukać w popularniejszych zakątkach Hiszpanii.

Ses salines

Ibiza słynie z klubów z muzyką elektroniczną, gdzie w sezonie co noc grają najlepsi światowi didżeje. Z tej formy rozrywki można skorzystać nocą, a w dzień warto odwiedzić Park Narodowy Ses Salines, który oferuje swoim gościom mieniące się w słońcu słone jeziora, dziewicze plaże oraz unikalne gatunki fauny i flory. W takich warunkach w mig naładujesz baterie i nabierzesz energii do dalszych działań.

Ranking najciekawszych miejsc na Ibizie znajdziesz na stronie.

Talamanca

Jest to słynna plaża na Ibizie umiejscowiona blisko centrum miasta. Talamanca cieszy się dużą popularnością wśród miejscowej ludności, ale nie jest już tak dobrze znana przez turystów. To właśnie sprawia, że nie jest oblegana tak jak inne hiszpańskie plaże. Możesz być pewien, że błogiego wypoczynku na Talamanca raczej nikt Ci nie zakłóci, a jedyne dźwięki, jakie będą do Ciebie docierać, to odgłosy natury.

Dalt Vila

Twierdza obrona miasta Dalt Vila, wraz z warownymi murami, została zaliczona w 1999 roku do dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jest to jedna z najbardziej znanych budowli na Ibizie. Będąc tam warto wspiąć się na punkt widokowy, skąd rozpościera się niesamowity widok na miasto, port i całe wybrzeże.

Chcesz poznać więcej hiszpańskich atrakcji? Zajrzyj na stronę, gdzie znajdziesz top 10 zabytków, które musisz zobaczyć podczas wizyty w Hiszpanii.

(?.W)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone