Zamknij
REKLAMA

Manekiny wystawowe – jak urozmaicić witrynę sklepową

12:58, 04.02.2019 | Materiał Partnera

Manekiny wystawowe dumnie prezentują się na sklepowych witrynach. Nakładane na nie elementy garderoby mają zachęcać odwiedzających do kupna całej stylizacji, bądź choćby jej fragmentów. Jak odpowiednio przygotować witrynę sklepową, by zachęcała potencjalnych klientów do odwiedzenia butiku? Jak manekiny wystawowe wpływają na sprzedaż?

Manekiny wystawowe – jakie wybrać?

Manekiny wystawowe produkowane są na masową skalę z dwóch wiodących materiałów: włókna szklanego i polistyrenu. Jeśli komuś zależy na bardziej ekskluzywnym wyglądzie sklepu i dysponuje przy tym większym budżetem to może zdecydować się na manekiny specjalne lub drewniane. Za słowem specjalne kryją się kukły tworzone z giętkich materiałów lub takie bardziej indywidualne, jak np. wizerunek kobiety w ciąży, czy modelki plus size. Wszystkie te rodzaje, poza drewnianymi najczęściej występują w kolorach: biel, czerń, beż. Coraz częściej spotkać można również modele transparentne. Barwy te nie są przypadkowe, one najlepiej wtapiają się w tło i nie odciągają zbytnio uwagi od prezentowanego na nich towaru. Właśnie z tego powodu coraz więcej sklepów rezygnuje również z zakupu manekinów z wyraźnie zaznaczonymi ludzkimi rysami twarzy, czy też z dodatkami takimi jak naklejane oczy, usta, a także peruki. Czy jest to dobra praktyka? Zdania są podzielone, ponieważ druga opcja, zwolenników uważa, że bardziej naturalny wygląd manekina przyciąga większą uwagę na samą witrynę, a to może zachęcić odwiedzających do wejścia do sklepu.

Manekiny wystawowe odpowiednio dobrane i ubrane!

Manekiny wystawowe nie mogą tak po prostu stan na witrynie. Muszą zostać odpowiednio ubrane, a także wyeksponowane. Co to znaczy odpowiednio? Chodzi tu o to, by zakładać na nie stroje, których elementy znajdują się w ofercie sklepu. Muszą one być również dobrze dobrane kolorystycznie. Barwy można komponować ze zbliżającymi się okazjami, np. czerwień na walentynki. Ważne są również również zmiany kompozycji. Najlepiej byłoby gdyby pojawiały się raz na miesiąc. Można to oczywiście robić rzadziej, jednak wówczas nie zaskakuje się już potencjalnego klienta, który patrząc na witrynę sądzi, iż dany sklep nie posiada nic nowego w ofercie.

Wiele rodzajów manekinów znajduje się na stronie https://my-mannequins.pl/. Przed wyborem konkretnego modelu warto zastanowić się, czy będzie on spełniał oczekiwania. Jeśli prowadzi się sprzedaż odzieży dziecięcej to warto inwestować wyłącznie w tego rodzaju kukły. Podobnie będzie z garderoba dla kobiet w ciąży. Tego rodzaju odzieży nie wyeksponuje się dobrze na zwykłym damskim torsie.

(Materiał Partnera)
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone