Zamknij

Słuchawki do komputera naszym sprzymierzeńcem ? rodzaje, wady i zalety

08:40, 18.03.2019 artykuł sponsorowany

W domu, w pracy na spacerze, czy też podczas podróży, słuchawki pozwalają na słuchanie muzyki, audiobooków i innych nagrań dźwiękowych pośród innych ludzi, nie zmuszając ich do słuchania tego samego. Potrafią nas całkowicie wyłączyć i odizolować od otoczenia, bądź też stworzyć nam tło do codziennych zadań i umilić nam czas. W niektórych przypadkach stanowią też nasze podstawowe narzędzie pracy.

Szczególnie słuchawki komputerowe, mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Wymienić można niezliczoną ilość przeróżnych rodzajów i modeli, które odróżniają się od siebie specyfikacją i konkretnymi elementami. Bez względu na to, czym zajmujemy się w życiu, jaką wykonujemy pracę i prowadzimy tryb życia, jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie, skrojone do naszych potrzeb.

Słuchawki zamknięte, otwarte i półotwarte

Słuchawki komputerowe mogą posiadać różną konstrukcję, która istotnie oddziałuje na ich zastosowanie. Jeżeli postawimy na wersję zamkniętą, możemy być pewni, że świetnie poradzą sobie one w pomieszczeniach gdzie panuje dość duży hałas. Często po takie rozwiązanie sięgają firmy typu call center, gdzie praca odbywa się zazwyczaj w biurach open-space, a głównym zadaniem pracowników jest przeprowadzanie rozmów telefonicznych. Wówczas, odpowiednim wyborem będą chociażby słuchawki z mikrofonem USB, lub też ze złączem mini-jack. Coraz częściej jednak sięga się po urządzenia bezprzewodowe. Zamknięta konstrukcja ma jednak też swoje wady, o których warto wspomnieć. Niestety nie zapewniają one dobrej wentylacji uszu, dlatego nieprzerwana praca przez wiele godzin z ich wykorzystaniem może być utrudniona. Jeżeli chodzi o jakość i głębie dźwięku, stoją one na wysokim poziomie.

Po przeciwnej stronie do słuchawek zamkniętych, stoją te z otwartą konstrukcją. Jest to rozwiązanie dla osób, które często słuchają muzyki jadąc na rowerze bądź po prostu spacerując. Nie mają one kompletnego wygłuszenia, dlatego możemy być spokojni, że z pewnością usłyszymy chociażby nadjeżdżający samochód i będziemy w pełni bezpieczni na przejściach dla pieszych. Gwarantują doskonałą wentylację dla uszu, ponieważ ich mocno nie uciskają. Mankamentem jest jednak jakość dźwięku. Jeżeli będziemy z nich korzystać pośród panującego hałasu, dźwięki mogą się ze sobą pokrywać.

Alternatywą dla dwóch powyższych opcji są słuchawki o półotwartej konstrukcji. Ich ogromną zaletą jest zbalansowana głębia dźwięku i zadowalający stopień wygłuszenia. Dodatkowo, zapewniają dostateczną wentylację dla uszu. Można uznać, że jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może sprawdzić się w przeróżnych warunkach. Natomiast w pewnych skrajnościach, lepiej postawić na całkowicie otwarte lub zamknięte słuchawki do pc.

Słuchawki bezprzewodowe oraz mini-jack lub USB

Bardzo istotny jest też wybór pod kątem łączności słuchawek z urządzeniem bazowym. Najprostszą, dającą pełną swobodę opcją, jest na pewno wybór słuchawek bezprzewodowych. Nie ogranicza nas wówczas żadne okablowanie, natomiast i to rozwiązanie nie jest pozbawione jakichkolwiek wad. Szczególnie warto zwrócić uwagę na czas pracy takiego sprzętu oraz możliwości zasięgu jakie oferuje dany model.

W wypadku kiedy przewód nie stanowi dla nas problemu, zastanówmy się czy lepsze będą dla nas słuchawki na USB, czy ze złączem mini-jack. Pierwsza opcja, pozwala sparować się bezproblemowo z większością urządzeń praktycznie zaraz po podłączeniu, dzięki Plug&Play. Ponad to, wszelkie sterowniki i dodatkowe oprogramowania zainstalują się same, my nic nie musimy w tej kwestii robić. Słuchawki USB posiadają często własny interfejs audio, więc jakość dźwięku będzie zadowalająca. W wypadku złącza mini-jack, możliwe jest wykorzystanie potencjału każdej karty dźwiękowej urządzenia źródłowego. Jeżeli zatem posiadamy wysokiej jakości system audio, warto zdecydować się na tę opcję. Ponadto, większość obecnych sprzętów multimedialnych posiada wejście mini-jack. Z łatwością podłączymy się więc do każdego komputera i smartfona.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%