Zamknij
REKLAMA

Chcesz kupić auto z drugiej ręki? Skorzystaj z fachowej pomocy!

12:39, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Zakupienie używanego samochodu może być związane ze sporymi problemami, jeśli nie znamy się na motoryzacji. Na szczęście, możemy skorzystać z fachowej pomocy ekspertów tej dziedzinie.

Gdy kupujemy auto z drugiej ręki, nigdy tak naprawdę nie wiemy, czy informacje zawarte w ogłoszeniu przez sprzedającego pokrywają się z rzeczywistością. W związku z tym zaleca się dokładne sprawdzenie przedmiotu sprzedaży przed podpisaniem umowy.

Jeśli także chcesz zakupić używany samochód bez ryzyka, sprawdź nasze porady przygotowane wspólnie z serwisem internetowym http://renaultklub.pl/!

Jak skontrolować stan techniczny auta przed zakupem?

Szacuje się, że nawet około połowa samochodów używanych dostępnych w sprzedaży ma stan techniczny niepokrywający się z zapewnieniami sprzedającego. W niektórych przypadkach jest to brak pełnej wiedzy o stanie pojazdu, ale czasami handlarz próbuje wprowadzić kupującego w błąd świadomie.

W związku z tym samochód przed zakupem powinniśmy dokładnie sprawdzić. Jak to zrobić?

W sieci możemy znaleźć różne informacje o tym, na jakie konkretnie elementy zwrócić uwagę. Mają postać długich list, które opisują wszystkie najważniejsze symptomy, które mogą świadczyć o tym, że samochód jest w gorszym stanie niż opisywanym przez sprzedającego. Sprawdzą się także dodatkowe narzędzia, na przykład miernik lakieru.

Gdy mamy znajomego, który zna się na motoryzacji, także możemy poprosić go o pomoc. Wsparcie kogoś, kto ma więcej wiedzy i doświadczenia, jest nieocenione.

Sprawdź auto w internetowych bazach – także bez opłat!

Gdy chcemy kupić auto z drugiej ręki, warto również poświęcić czas na sprawdzenie go w specjalnych bazach on-line, na przykład na popularnej stronie internetowej pod adresem: historiapojazdu.gov.pl.

Wystarczy tylko numer VIN, numer rejestracyjny pojazdu, a także data jego pierwszej rejestracji, aby otrzymać dostęp do danych o pojeździe z bazy historiapojazdu.gov.pl. Dowiemy się z niej więcej o podstawowych danych pojazdu, a także możemy sprawdzić jego przebieg i stan prawny – baza podaje, czy auto jest kradzione.

Do wyboru mamy także inne strony internetowe, które zawierają informacje o samochodach nie tylko z Polski, ale również z innych krajów, gdy zamierzamy kupić pojazd sprowadzany.

Skorzystaj z usługi sprawdzenia auta!

Gdy nie mamy czasu na samodzielne skontrolowanie samochodu, możemy skorzystać także z pomocy fachowców – firm zajmujących się sprawdzaniem aut na życzenie klientów.

Firmy zajmujące się sprawdzaniem aut mogą przekazać nam wszystkie kluczowe wiadomości o pojeździe, zgodnie z wybranym przez nas pakietem usługi. Raport można otrzymać w 24-48 godzin!

Najmniej zapłacimy za usługę polegającą na standardowej kontroli. Wówczas pracownik firmy kontroluje karoserię miernikiem, ocenia wnętrze pojazdu, silnik, jego pracę, zawieszenie, układ kierowniczy, przebieg. Za taką usługę zapłacimy około 300 złotych.

W wyższej cenie możemy otrzymać więcej informacji o pojeździe. Pracownik sprawdzi wtedy nie tylko powyższe elementy, ale także inne, w tym podwozie, a także może skontrolować stan pojazdu komputerem diagnostycznym. Za taką obsługę uiścimy około 400-500 złotych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone