Zamknij
REKLAMA

Co warto zobaczyć w Warszawie? 10 rekomendowanych miejsc

11:39, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Warszawa to miasto o wielowiekowej historii, które oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji dla młodszych i starszych. Planujesz wycieczkę do stolicy? Sprawdź razem z nami, które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć!

Nie wiesz, co zwiedzić podczas wycieczki do Warszawy? Zobacz nasz poradnik przygotowany wspólnie z serwisem http://ksmtv.pl/, aby wyprawa do stolicy była jeszcze ciekawsza!

1. Stare Miasto

To jeden z najczęściej odwiedzanych punktów przez turystów. Stare Miasto w Warszawie ma swój wyjątkowy klimat, dlatego warto zobaczyć je na własne oczy.

To właśnie tutaj można także zwiedzić Zamek Królewski, zobaczyć Kolumnę Zygmunta III, rynek z Syrenką, zabytkowe kamienice i kościoły.

2. Pałac Kultury i Nauki

To jeden z symboli Warszawy. Warto zobaczyć go nie tylko z zewnątrz, ale także wstąpić do środka. Na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki znajduje się platforma widokowa z pięknym widokiem na miasto.

Pałac Kultury i Nauki jest także domem dla kilku interesujących muzeów, kina, teatrów, kawiarni.

3. Łazienki Królewskie

Gdy pogoda dopisuje, warto odwiedzić Łazienki Królewskie – to rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Ten malowniczy park z pałacem jest także miejscem organizacji wielu interesujących wydarzeń kulturalnych, między innymi słynnych Koncertów Chopinowskich.

4. Pałac w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to kolejny wyjątkowy zabytek w Warszawie. Malowniczy ogród i pałac zachwycają swoim barokowym szykiem.

Latem można podziwiać tu piękną roślinność, natomiast zimą ogród przy pałacu przemienia się w rozświetlony milionami lampek Królewski Ogród Światła.

5. Centrum Nauki Kopernik

Kapitalna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Centrum Nauki Kopernik to największe interaktywne centrum nauki w Polsce.

Przy budynku znajduje się także planetarium oraz plac zabaw dla najmłodszych.

6. Muzeum Powstania Warszawskiego

Jedno ze słynnych muzeów Warszawy – to interaktywne muzeum, które poświęcone jest nie tylko Powstaniu Warszawskiemu, ale także ogólnie porusza tematykę wojny i ówczesnej Warszawy.

Informacje o godzinach otwarcia można znaleźć on-line.

7. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

To jedna z nowszych placówek muzealnych w Warszawie. Opowiada o tysiącu lat historii Żydów na ziemiach polskich.

8. Muzeum Fryderyka Chopina

Chopin był jednym z najsłynniejszych warszawiaków. Poświęcone mu muzeum znajduje się w zabytkowym Pałacu Ostrogskich.

9. Stadion Narodowy

Warto zobaczyć go z zewnątrz, ale można także wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem. Na stadionie można zobaczyć wtedy szatnie piłkarzy, strefę VIP i inne ciekawe miejsca.

10. Muzeum Narodowe

Nie lada gratka dla miłośników sztuki. To właśnie tutaj można zobaczyć wyjątkową kolekcję składającą się z dzieł sztuki uznanych artystów od antyku aż do okresu współczesnego. Jednym z najbardziej znanych dzieł Muzeum Narodowego w Warszawie jest obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki.

Dokładne wiadomości dotyczące atrakcji czekających na nas w Warszawie można znaleźć na stronach internetowych. Życzymy udanego pobytu w stolicy!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone