Zamknij
REKLAMA

Nagrywanie rozmów – dlaczego warto?

07:30, 14.04.2019 | artykuł sponsorowany

Wyróżnić można wiele powodów, dla których należy pomyśleć nad nagrywaniem rozmów telefonicznych. Wykorzystanie takiej możliwości, może przynieść sporo korzyści. Do niedawna, nagrywanie rozmów kojarzyło się ludziom z czymś skrajnie złym, podsłuchiwaniem, a nawet z działaniami służb specjalnych. Obecnie jednak, bardzo dużo firm ze sporym powodzenie stosuje tę praktykę.

Okazuje się, że nagrywanie rozmów samo w sobie – nie jest problemem. Warunkiem jest tylko nawiązanie współpracy z takim operatorem telefonii internetowej, która jest w stanie zaoferować taką usługę. Potrzebne będą też specjalne słuchawki z mikrofonem, bądź też stacjonarny telefon z dostępem do Internetu przez bramkę VoIP. W wypadku wielu operatorów, istnieje także możliwość, aby rozmowy te, były przechowywane na ich serwerach. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca na własnych dyskach twardych. Największe plusy tego rozwiązania, to przede wszystkim prosta obsługa oprogramowania oraz niskie koszty.

Nagrywanie rozmów w oczach prawa

W prawie, zapisane są sytuacje, w których możliwe jest nagrywanie rozmów:

  • kiedy jest to przedmiotem usługi bądź jest to wymagane do jej zrealizowania
  • gdy nadawca lub odbiorca, których dotyczą dane, wyrazi zgodę na nagrywanie
  • kiedy przeprowadzenie tej czynności jest wymagane, by zarejestrować komunikaty i związane z nimi dane. Wszystko po to, aby zapewnić dowody transakcji handlowej.

Jak można zauważyć, mowa o sytuacjach, które związane są z wykonaniem usługi, lub też zapewnieniem dowodów przeprowadzenia transakcji handlowej. Są to rozwiązania, które wykorzystują chociażby różnego rodzaju firmy ubezpieczeniowe i telekomunikacyjne, urzędy oraz banki. Jest to nie tylko ich prawny obowiązek, ale też w dużej mierze wyraz szacunku dla swoich klientów.

Jakość obsługi klienta

Nagrywanie rozmów będzie też niezwykle istotne, ponieważ pozwala znacznie podnieść jakość szeroko pojętej obsługi klienta, Na rynku, wyróżnić można sporo przedsiębiorstw, które swoją całą działalność opierają głównie na zdalnym obsługiwaniu klientów, za pośrednictwem rozmowy telefonicznej. Bardzo często, pracownicy posiadają różny poziom umiejętności komunikowania się z klientem, stąd też należy stale monitorować ich pracę, przekazywać wskazówki, wskazywać błędy i podpowiadać, jak je poprawić. Każdy świadomy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że efektywność pracowników, może znacznie przełożyć się na wzrost sprzedaży i późniejszych zysków. Chociażby, w sytuacji kiedy jeden z naszych pracowników, szczególnie wybija się umiejętnościami ponad pozostałych – skutecznością działań i predyspozycjami komunikacyjnymi, nagranie jego rozmów, może być doskonałym materiałem szkoleniowym dla innych, a także funkcjonować jako swojego rodzaju wzór do naśladowania. Nagrywanie rozmów, pozwala na miarodajne badanie wydajności zatrudnionych osób oraz ocenianie ich działań.

Telesprzedaż

Nagrywanie rozmów, ma też swoje odrębne zalety, kiedy dana firma zajmuje się także sprzedażą usług bądź towarów. W takim wypadku, wszelkie połączenia muszę być rejestrowane, szczególnie ze względu na:

  • rozstrzyganie jakichkolwiek problemów i sporów
  • potwierdzenie transakcji
  • sytuacje, w których jedna ze stron, nie jest w stanie przypomnieć sobie, co dokładnie było ustalone podczas poprzedniej rozmowy

Rejestrowanie rozmów telefonicznych, ma też bardzo duży wpływ na poziom bezpieczeństwa oraz wspiera redukcję ryzyka pojawienia się jakichkolwiek nadużyć. Bardzo często można usłyszeć o sytuacjach różnego typu, kiedy niektóre osoby są prześladowane, nękane lub też zastraszane za pośrednictwem telefonu. Dzięki nagraniom, możliwe jest natychmiastowe wykrycie i zlokalizowanie potencjalnego sprawce takiego zajścia, a dodatkowo, nagranie to będzie mogło być wykorzystane, jako materiał dowodowy.

Rejestrator rozmów, pozwala nagrywać wszystkie rozmowy. Zarówno te z połączeń wychodzących, jak i przychodzących. Rozwiązanie to jest niesamowicie elastyczne. Może być z powodzeniem wykorzystywane na przeróżne sposoby.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop