Zamknij
REKLAMA

Czy warto zostać instruktorem fitnessu?

12:45, 27.05.2019 | materiał partnera
Skomentuj

W dzisiejszych czasach coraz więcej Polaków regularnie korzysta z siłowni i decyduje się na wsparcie profesjonalnego instruktora fitnessu. W tym zawodzie świetnie sprawdzą się prawdziwi pasjonaci, dla których zdrowy styl życia nie ma żadnych tajemnic.

Szeroka oferta ogłoszeń

Doświadczony instruktor fitnessu nie ma problemów ze znalezieniem atrakcyjnych propozycji zawodowych. Najczęściej znajduje on zatrudnienie w klubach fitness oraz w firmach, które zajmują się zrzeszaniem osób potrzebujących wsparcia profesjonalnego trenera. Instruktor zwykle pracuje na sali gimnastycznej, ale musi być przygotowany także na kontynuowanie ćwiczeń w basenie, na sali rehabilitacyjnej czy na siłowni. Instruktor może nawiązać współpracę z ośrodkiem SPA, który zapewnia pacjentom kompleksowe wsparcie z zakresu zdrowia i kondycji fizycznej. Osoby posiadające doświadczenie w zabiegach rehabilitacyjnych mogą także związać się z placówką o charakterze medycznym – w takim przypadku ich zadaniem będzie praca z pacjentami, którzy zmagają się z konkretnymi dolegliwościami zdrowotnymi.

Jaki powinien być dobry instruktor fitnessu?

Instruktor fitnessu powinien sam przestrzegać zasad zdrowego trybu życia i motywować do tego wszystkich uczestników ćwiczeń. Osoba na tym stanowisku musi dbać o urozmaicenie aktywności fizycznej oraz dostosowanie wysiłku do możliwości ćwiczących. Instruktor powinien wzbogacać swoje zajęcia tańcem, aktywizującymi grami fizycznymi czy układami ze sztuk walki. Najważniejsze, aby ćwiczenia były dopasowane do preferencji uczestników oraz ich oczekiwań. Jeśli ich głównym celem to pozbycie się dodatkowych kilogramów, instruktor musi ułożyć dla nich optymalny zestaw aktywności fizycznej, aby jak najszybciej osiągnęli upragnione efekty.

W dzisiejszych czasach instruktorzy fitness zajmują się nie tylko układaniem ćwiczeń, ale także tworzeniem zbilansowanej diety. Ich podstawową ideą jest zdrowy styl życia, do którego powinni zachęcać wszystkich uczestników treningów.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz