Zamknij
REKLAMA

Jak stworzyć album fotograficzny na miarę ORŁÓW Fotografii?

10:21, 18.05.2020 | materiały partnera

Planujesz zrobić prezent swojej babci, a może masz już dosyć nudnych albumów ze zdjęciami w domu, do których nie chce Ci się nawet zaglądać? Przedstawimy kilka pomysłów jak w oryginalny sposób wyeksponować zbiór zdjęć.

Postaw na DIY

Zamiast kupować gotowy album na zdjęcia, kup zwykły zeszyt A5 gładki lub w linie. Najlepiej z białą lub jednokolorową okładką. Do wykonania własnego, osobistego albumu przydadzą się też różnobarwne pisaki, guziczki, wstążki, naklejki, zestawy do scrapbookingu i wszelkie drobiazgi, które można przyklejać. Od teraz każda strona zeszytu będzie Twoim małym płótnem. W takim układzie najlepiej jest wklejać jedno zdjęcie na danej kartce i przyozdabiać je w wybrany przez siebie sposób. Możesz na przykład dorysować resztę tła zdjęcia, domalować geometryczne wzorki – baw się! Wyobraźnia jest tu Twoim sprzymierzeńcem.

Ścienne wygibasy

Płaska powierzchnia o jednolitej barwie i teksturze to zawsze dobre miejsce do ekspozycji zdjęć. Wariacji na ten temat można wymyślić tysiące. Najmniej wymagającym będzie zawieszenie tablicy korkowej, którą zapełnisz zdjęciami. Do ściany możesz fotki przykleić bezpośrednio na specjalne gumy klejące. Na dwóch gwoździach możesz zawiesić sznurek i na spinaczach zawiesić grafiki. Klipsy do bielizny można autonomicznie przykleić do ścian i zmieniać na nich zdjęcia czy inspirujące plakaty. Bardziej przenośną wersją tego pomysłu jest utworzenie lub kupno kawałka drucianej siatki, do której możemy przymocować zdjęcia na różne sposoby, a obok postawić pnącą roślinę, by wraz ze swoim wzrostem owijała fotografie.

Zamów u specjalisty

Wiele ciekawych form personalizowanych albumów możemy zamówić internetowo lub na miejscu u profesjonalnych fotografów. Każdy z nich nie tylko pomoże wybrać zdjęcia z najlepszą ostrością i ciekawym kadrem, ale i ułożą wszystko w ciekawą kompozycję. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie fachowców poszukiwać. Źródłem powszechnej wiedzy jest Internet, więc z niego skorzystamy – mowa tu o plebiscytach ORŁY Fotografii. Szukasz fotografa w Radomiu? Wpisz nazwę miasta w wyszukiwarkę na stronie zestawienia, a Twoim oczom ukażą się najlepsze firmy fotograficzne w miejscowości. Wyboru dokonują internauci – ich oceny liczbowe ze wszystkich stron www zostają zebrane i podliczone, by wyciągnąć średnią ważoną. Przedsiębiorca, który otrzyma minimum 8 z 10 punktów trafia na listę ORŁÓW, a trzech, cieszących się największym zadowoleniem klientów, uzyskuje miejsce na podium.

Wykorzystaj prostopadłościany

Małe kuferki, walizki, niepotrzebne kosmetyczki mogą być Twoimi skrzyniami skarbów i pamiątek, które świetnie nadadzą się również na prezent dla najbliższych. Wewnątrz wieczka przyklejamy kilka zdjęć, do środka pudełeczka wkładamy pamiątkowe przedmioty, które np. kojarzą nam się z obdarowywaną osobą – bilety do kina, cytaty ulubionych poetów, stare  i sentymentalne kasety z piosenkami, których nikt już nie pamięta. W środku, może znaleźć się wszystko, co otwiera wrota świata najpiękniejszych wspomnień.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop