Zamknij
REKLAMA

Jaką pocztę internetową warto wybrać?

08:46, 03.12.2020 | materiały partnera

Na rynku jest całkiem sporo propozycji, jeśli chodzi o skrzynki mailowe. W zasadzie każdy większy serwis internetowy posiada możliwość stworzenia swojej skrzynki mailowej na ich platformie. Chociaż wydawałoby się, że najlepszą opcją z możliwych jest Google - wcale może tak nie być. Sprawdziliśmy więc co oferują poszczególne strony, jeśli chodzi o maila, porównaliśmy to i mamy dla was najważniejsze informacje, abyście świadomi mogli wybrać taką skrzynkę, która będzie pasowała wam najbardziej.

Poczta Onet

Adres mailowy ma każdy z nas i wiele razy spotykaliśmy się z końcówkami, które należą do Onetu. Jedyne, co potrzeba do założenia skrzynki to urządzenie elektroniczne np. komputer i dostęp do Internetu. Zakładanie skrzynki jest banalnie proste - wybieramy nazwę, wybieramy końcówkę i voila! Założona. Skrzynka mailowa na Onecie ma takie zalety jak ogólnodostępność - można z niej korzystać i na telefonie, i na tablecie. Użytkownik może mieć 3 adresy mailowe tzw. aliasy. Onet zapewnia również pełną prywatność, w myśl litery polskiego prawa. Wydaje się, że Poczta Onet to poczta idealna, prawda?

Poczta WP

Zakładanie poczty, jak w Onecie, jest banalnie proste. Mamy możliwość szybkiego założenia poczty na WP, bez większych formalności. Nie ma tutaj przerostu formy nad treścią - skrzynka jest naprawdę prosta. Warto jednak uważać - mimo darmowości skrzynki, jeśli chcecie mieć więcej miejsca na mailu, będziecie musieli za to miejsce zapłacić. Darmowe skrzynki w zupełności wystarczają, ale w zamian za to będą nas męczyły spore ilości reklam…

Poczta Gmail

Bezpłatna, wiodąca na rynku. Nic dziwnego - sporo miejsca, możliwość personalizacji absolutnie wszystkiego. Intuicyjna, dostępna na każdym możliwym urządzeniu i pozwalająca na szybkie korzystanie ze wszystkiego, co googlowskie. Czy ma jakieś wady? Pewnie tak, ale ciężko jest je znaleźć! Gmail jest najpopularniejszy, bo po prostu miał bardzo dobry start w poważanej i znanej firmie, która proponuje wiele różnych rozwiązań technicznych.

Poczta o2

Równie prosta co poprzedniczki. Niestety - mniej popularna niż reszta. A szkoda! Bo Poczta o2 naprawdę jest warta zauważenia. Założenie konta jest szybkie, a miejsca, żeby z niej korzystać - całkiem sporo. Skrzynkę możecie założyć nawet podając minimum informacji o sobie, co wiele osób uzna za wielki plus. 30GB pojemności powinno wam wystarczyć, ale warto uważać na wielkość załączników - tutaj 25Mb nie wszystkich zadowoli.

A wy gdzie macie założone konto pocztowe tzw. e-mail? 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%