Zamknij
REKLAMA

Rodzaje rolet okiennych - sprawdź, w czym możesz wybierać!

09:25, 08.02.2021 | materiały partnera

Rolety okienne z roku na rok staja się coraz popularniejsze i zastępują tradycyjne firanki lub zasłony. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są nie tylko łatwiejsze w obsłudze i utrzymaniu czystości, ale również zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Na szczęście wybór rolet okiennych jest obecnie bardzo duży, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru.

Rolety mini

Rolety okienne mini to jeden z najczęściej wybieranych modeli rolet wolnowiszących. W praktyce jest to klasyczna roleta zaciemniająca o standardowej konstrukcji, którą montuje się bezpośrednio na skrzydle okna. Model ten umożliwia montaż zarówno na oknach PCV, jak i aluminiowych oraz drewnianych. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne są proste i sprawdzone rolety, obsługiwane za pomocą standardowego łańcuszka.

Rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc stanowią bardziej zaawansowaną propozycję, która umożliwia regulację natężenia światła na 3 poziomach:

  • Całkowite zacienienie,
  • Częściowe zacienienie,
  • Całkowite odsłonięcie.

Model ten wykonany jest z 2 warstw materiału w poziome pasy, z czego jedne mają właściwości zaciemniające, a drugie są częściowo transparentne. Ich przesuwanie względem okna i siebie w górę i w dół pozwala uzyskać optymalne natężenie światła we wnętrzu. Rozwiązanie to jest niezwykle uniwersalne, a poziome pasy materiału stanowią niebagatelny element wystroju każdego wnętrza.

Rolety z prowadnicą i bez prowadnicy - wolnowiszące

Prowadnica decyduje o tym, czy materiał rolety będzie ściśle przylegał do ramy okna, czy swobodnie zwisał w dół. Rozwiązanie z prowadnicą sprawdza się zwłaszcza w przypadku okien uchylnych i dachowych. Trzeba bowiem pamiętać, że odchylony materiał nie chroni nas skutecznie przed światłem oraz ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Z punktu widzenia praktycznego okna, które często uchylasz od góry, warto wyposażyć w system z prowadnicą. Natomiast okna otwierane jedynie w sposób tradycyjny, nie wymagają takiego rozwiązania.

Rolety w kasecie

Kaseta to nic innego, jak specjalna kieszeń, w której chowa się materiał rolety po jej zwinięciu. Montowana jest ona na górze skrzydła okiennego, a rozwiązanie to uznawane jest za bardziej eleganckie oraz funkcjonalne. Zastosowanie kasety ma jednak również ważny aspekt praktyczny. Fakt ten wynika z możliwości ochrony materiału rolety przed zabrudzeniem, dzięki czemu łatwiej zachować jego czystość.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za firankami i zasłonami w swoim wnętrzu, jednak poszukują równie przytulnych rozwiązań. Model ten znacznie różni się od tradycyjnych rolet. Osłona okienna wykonana jest w tym przypadku z eleganckiego materiału. Po całkowitym opuszczeniu jest on całkowicie gładki. Jednak podczas składania tworzą się charakterystyczne plisy, które dodają wiele uroku pomieszczeniu. Dostępne modele obsługiwane są za pomocą sznureczka lub posiadają specjalne, podwiązywane tasiemki.

Bez względu na wybór rolety dopasowanej do swoich potrzeb, do wyboru masz wiele wersji kolorystycznych, które z łatwością dopasujesz do każdego wnętrza. Dostępne w sprzedaży rolety na przykład na stronie rolety.eu posiadają też różne systemu montażu – zarówno inwazyjne, jak i nieinwazyjne. Wcale nie musisz więc wykonywać otworów w ramie i skrzydle okna, aby cieszyć się komfortową przesłoną.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%