Zamknij
REKLAMA

Żaluzje wewnętrzne plisowane do salonu. Dlaczego warto je mieć?

00:01, 15.04.2022 | .
Produkty firmy ANWIS to gwarancja jakości i dostosowania do potrzeb Klienta. Fot. materiały promocyjne ANWIS

Sposobów na przysłonięcie okna jest niezwykle dużo. Jednym z bardziej funkcjonalnych są żaluzje wewnętrzne plisowane. Świetnie sprawdzają się w pokojach wielofunkcyjnych i kawalerkach, nie zajmują wiele miejsca, a co więcej każdy samodzielnie poradzi sobie z ich montażem.

Żaluzje wewnętrze plisowane stanowią jedno z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych. To rozwiązanie szybko zyskało sympatię wielu użytkowników.

Plisy z tradycyjnymi roletami nie mają zbyt wiele wspólnego. Wszystko ze względu na sposób składania się materiału w harmonijkę. Wyróżnia je także możliwość przysłonięcia dowolnej części okna. Możemy zwijać je od dołu do góry i odwrotnie – od góry do dołu, zasłaniając tym samym na przykład wyłącznie dół okna.

Żaluzje wewnętrzne plisowane nie zajmują wiele miejsca...

...dlatego sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, pokojach spełniających jednocześnie funkcję jadalni, salonu i gabinetu. Wszędzie tam, gdzie każdy kawałek miejsca jest na wagę złota.

Kiedy zależy nam na przysłonięciu okna, jednocześnie nie tracąc wolnej przestrzeni wokół niego czy na parapecie, żaluzje wewnętrzne plisowane doskonale sprawdzą się w tym zadaniu. Co ważne, mają bardzo subtelny wyraz, dlatego łatwo wkomponować je w wielofunkcyjne pomieszczenia.

Lekkie, uniwersalne i solidne

Żaluzje wewnętrzne plisowane wyróżniają się niewielką wagą. Materiał jest delikatny, ale bardzo skutecznie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem pokoju i wzrokiem osób z zewnątrz.

Mimo delikatnego i stosowanego wyglądu mechanizm podnoszenia i opuszczania jest bardzo wytrzymały. Ponadto plisy zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić i usprawnić korzystanie z osłony.

- Regulacja zaciemnienia jest płynna, nawet jeśli żaluzje mocujemy na dużych oknach. Jednym z ciekawszych rozwiązań sterowania są uchwyty umiejscowione na górnej i dolnej rynnie. Nie brakuje przy tym innych metod regulacji, takich jak sznurek albo mechanizmy elektryczne - tłumaczy Agnieszka Gołębiewska, ekspert z firmy ANWIS.

Łatwy demontaż i możliwość prania

Żaluzje wewnętrzne plisowane możemy zamocować bezinwazyjnie. Można to zrobić na ramie skrzydła okiennego lub mocując je bezpośrednio do listwy przyszybowej. Z założenia zastępują firankę, dlatego często pojawia się pytanie o możliwość łatwego czyszczenia materiału.

- Utrzymanie rolet plisowanych w czystości nie stanowi żadnego problemu. Większość tkanin bez trudu wypierzemy ręcznie. Do codziennej pielęgnacji i delikatnego odświeżenia materiału wystarczy mikrofibra albo odkurzacz z odpowiednią końcówką. Zadbane i utrzymane w czystości żaluzje wewnętrzne plisowane mogą nam służyć przez wiele lat, bez konieczności wymiany na nowe - dodaje ekspertka ANWIS-u

Żaluzje wewnętrzne plisowane w typie plastra miodu

Innym, wysoce funkcjonalnym rozwiązaniem jest wariant, który potocznie nazywa się plastrem miodu. Takie żaluzje zapewniają prywatność, a także chronią przed nasłonecznieniem pomieszczenia. 

Pełnią również funkcję termoizolacyjną i wygłuszającą.

To nieoceniony i praktyczny sposób na zapewnienie komfortowych warunków we wnętrzu w przypadku kawalerek i pomieszczeń wielofunkcyjnych, które przez większą część dnia są mocno nasłonecznione.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%