Zamknij

Jak często trzeba wymieniać materac bez prześcieradła nieprzemakalnego?

08:57, 06.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:57, 06.05.2022

Zakup dobrego materaca nie należy do małych wydatków, dlatego większość z nas wymienia go średnio co 6- 10 lat.

Najniższą żywotność mają materace sprężynowe i hybrydowe, natomiast te lateksowe i piankowe z pamięcią kształtu mogą wytrzymać nawet aż od dziesięciu do piętnastu lat.

Jaki jest wniosek? Ponieważ przez wiele lat będziesz spać na tym samym materacu, ważne jest, aby był on tak czysty i higieniczny, jak to tylko możliwe. Zarówno wilgoć, jak i bakterie mogą zniszczyć jego wewnętrzną strukturę, co może prowadzić do wielu schorzeń i dodatkowych kosztów wymiany, dlatego warto zainwestować w jego dodatkowa ochronę, jaką może być nieprzemakalne prześcieradło na materac.

Jak wydłużyć żywotność materaca?

Zakup nowego materaca może być nie lada obciążeniem dla Twojego portfela, więc warto chronić swoją inwestycję tak bardzo, jak to możliwe. Wiele z materacy posiada gwarancje, która może stracić ważność, jeśli ulegną uszkodzeniu lub nadmiernemu ubrudzeniu.

Najłatwiejszym sposobem zabezpieczenia materaca jest zainwestowanie w dobre, wysokiej jakości prześcieradło nieprzemakalne lub specjalny wodoodporny podkład. I choć w przeszłości były one dość niewygodne i produkowane z materiałów syntetycznych, więc nie były najprzyjemniejszym rodzajem ochrony, to dzisiaj nie tylko mogą zabezpieczyć Twój materac przed brudem, ale są praktycznie niewyczuwalne.

Jak często prać nieprzemakalne prześcieradło na materac?

Prześcieradło jest niezbędnym elementem pościeli domowej i nawet jeśli zdecydujesz się na takie, które będzie nieprzemakalne, musisz pamiętać o tym, by było prane tak często, jak cała reszta. Jeśli poszewki na kołdrę i poszewki na poduszki są wkładane do kosza na pranie, nie możemy pominąć naszych nieprzemakalnych prześcieradeł. Nie powinniśmy ich postrzegać jako coś, co jest związane z materacem, tylko z resztą pościeli. Wszystko, co musisz zrobić, to zorientować się tylko w jaki sposób należy je prać. Myślisz, że nie ma takiej potrzeby?

Pamiętaj, że ten ochraniacz jest w zasadzie barierą między tobą a resztą łóżka. Zapobiega przedostawaniu się wilgoci, potu i innych płynów ustrojowych do materaca, ale jego górna powierzchnia wchłania to wszystko. Oznacza to, że z czasem staje się ona domem dla bakterii, pleśni i grzybów. Dlatego właśnie należy ją prać, najlepiej tak często, jak resztę pościeli.

Pamiętaj, że przed wrzuceniem go do pralki należy sprawdzić zalecaną przez producenta temperaturę prania. Zwykle taką informację można znaleźć na etykiecie przymocowanej do szwu na spodzie nieprzemakalnego prześcieradła.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%