Zamknij
REKLAMA

Plusy posiadania dodatkowego AC

14:34, 29.09.2017 | K.G
Skomentuj

„Po co mi AC, przecież mam OC”; „Nie stać mnie na autocasco”; „Nie wiem, jakie korzyści daje AC” – to tylko niektóre wymówki mające usprawiedliwić rezygnację z autocasco. Nie warto jednak się nimi sugerować, bo AC jest bardzo wartościowym ubezpieczeniem, które posiada liczne atuty. Najważniejsze z nich zaprezentowaliśmy poniżej.

Odszkodowanie również dla sprawcy

O ile likwidacja szkody z OC w przypadku sprawcy nie jest możliwa, o tyle dla właścicieli polisy AC sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Autocasco pozwala bowiem otrzymać odszkodowanie, nawet jeśli spowodowało się wypadek, kolizję lub stłuczkę bądź z własnej winy rozbiło auto. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia osób, które posiadają drogi samochód, bo dzięki polisie AC można odzyskać jego wartość np. w razie uderzenia w drzewo, wpadnięcia do rowu czy kolizji z sarną. Bez autocasco auto poszłoby na straty bez szans na odszkodowanie.

Zabezpieczenie przed konsekwencjami warunków pogodowych

Choć Polska jest stosunkowo bezpiecznym krajem pod względem kaprysów natury, to jednak od czasu do czasu zdarzają się lokalne podtopienia, opady niszczącego gradu czy gwałtowne wichury i burze zrywające dachy z domów. Oczywiście tego typu zjawiska mogą zniszczyć samochód, lecz jeśli wykupiłeś autocasco, nie masz się czego obawiać, bo w przypadku szkód spowodowanych przez żywioły możesz uzyskać odszkodowanie.

Ochrona przed skutkami kradzieży i wandalizmu

Mimo że skala kradzieży samochodów w Polsce znacznie się zmniejszyła w porównaniu z sytuacją z lat 90., to wciąż działają złodzieje wyspecjalizowani we włamywaniu się do aut i uruchamianiu ich bez kluczyka. Nie brakuje też wandali, którzy odurzeniu alkoholem lub narkotykami, głównie nocą bezmyślnie niszczą przypadkowo napotkane pojazdy.

Szok po odkryciu, że Twój samochód został skradziony lub zdewastowany, może zredukować wyłącznie autocasco, które gwarantuje odszkodowanie w takich sytuacjach. Braku AC powinni się wystrzegać przede wszystkim właściciele drogich aut, którzy parkują je na ulicy lub niestrzeżonym parkingu.

Pomoc wypadkowa

Wiele polis autocasco dostępnych na rynku zawiera usługi autocasco, gwarantujące fachową pomoc w razie zdarzenia drogowego – awarii, wypadku czy braku paliwa. Taka ochrona daje poczucie spokojnej jazdy nawet na dalekich dystansach.

Tańsze OC

Wykupienie autocasco w pakiecie razem z obowiązkową polisą od odpowiedzialności cywilnej często pozwala na obniżenie ceny tego drugiego ubezpieczenia. Potwierdzają to m.in. rankingi, jak np. ubezpieczenie OC według kalkulator-oc-ac.auto.pl. Warto do nich zajrzeć przed wybraniem AC, żeby rozeznać się w bieżących cenach.

(K.G)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone