Zamknij
REKLAMA

Surowce dla przemysłu kosmetycznego – producenci i dystrybutorzy

17:27, 27.10.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kosmetyków używamy codziennie – myjemy włosy, smarujemy twarz kremem, czy też – myjemy zęby. Każdy z produktów, które są dostępne w drogeriach, nie powstanie bez użycia surowców do produkcji kosmetyków. Jakość kosmetyków w dużej mierze zależna jest od tego, jakiego rodzaju surowców do ich produkcji użyjemy. Poniżej przedstawiamy renomowanych producentów i dystrybutorów jeśli chodzi o surowce dla przemysłu kosmetycznego.

Produkcja świec i surowce do niej wykorzystywane

Jeśli chodzi o dystrybutora surowców do produkcji świec, to zdecydowanym liderem na rynku, jest tutaj firma Overlack Polska. Współpracuje ona z jednym z najbardziej renomowanym, europejskim liderem jeśli chodzi o produkcję wosków do świec prasowanych i zalewanych – firmą Sasolwax. To właśnie ta firma cieszy się największym zaufaniem, jeśli chodzi o jakość oferowanych produktów. W dużej mierze, jakość świec firmy, zależna jest od tego, jakiego rodzaju surowce zostaną użyte do ich stworzenia. Overlack Polska bardzo dba o to, aby jakość surowców była jak najlepsza a tym samym, także jakość świec sprzedawanych przez producenta. To, w dalszej perspektywie, wpływa na to, że świece nie są toksyczne, nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie a także – nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Dla konsumenta, będą to bardzo ważne cechy – podobnie zresztą jak sama wydajność świec, która także zależna jest od jakości wosku.

Surowce farmaceutyczne i ich znaczenie przy produkcji leków

Branża farmaceutyczna, to nie tylko antybiotyki czy syropy na kaszel. Asortyment aptek, jest bardzo szeroki a wśród leków, jest bardzo wiele tych, które tworzone są na bazie naturalnych surowców. Firma Overlack Polska, zajmuje się dystrybucją takich komponentów farmaceutycznych jak np. ketokonazol, lanolina, olej rycynowy, parafinowy a także różnego rodzaju wazeliny. Te surowce farmaceutyczne możemy znaleźć m.in. w kremach leczniczych czy pomadkach ochronnych renomowanych marek.

Surowce dla przemysłu kosmetycznego

Overlack Polska współpracuje także z renomowanymi producentami kosmetyków. Surowce do ich produkcji dostarcza ona takim producentom, jak niemiecka firma Berg & Shimdt, która produkuje oleochemikalia, emolienty czy emulgatory (wykorzystywane np. przy produkcji kremów). Overlack Polska jest wyłącznym przedstawicielem firmy Evonik, specjalizującej się w produkcji krzemionki płomieniowej. Zobacz wszystkie surowce dla przemysłu kosmetycznego – http://overlack.com.pl/. W asortymencie firmy Overlack Polska, znajdziecie także szeroki wybór olejów roślinnych hiszpańskiej firmy Textron. Oleje te, wykorzystywane są w produkcji różnego rodzaju, wysokiej jakości kosmetyków. Stosuje się je m.in. w zabiegach, które możemy wykonać w salonach SPA.

Szeroki asortyment produktów i surowców, które w sprzedaży posiada firma Overlack Polska, w znaczący sposób wpływa na rozwój przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego czy związanego z branżą chemii gospodarczej. Firma dba o jakość oferowanych produktów i surowców, a co za tym idzie, my, jako konsumenci wiemy czego dokładnie używamy. W przypadku powyższych produktów, jest to bardzo ważne. 

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone