Zamknij
REKLAMA

Podsumowano współzawodnictwo sportowe Powiatu Lęborskiego

10.00, 23.06.2022 KL
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Gala Sportu Szkolnego Powiatu Lęborskiego tak nazywa się impreza podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. W tym roku odbyła się 22. Gala Sportu.

Już po raz 22 odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w roku szkolnym 2021/2022. W podsumowaniu wzięli udział samorządowcy, dyrektorzy Szkół Podstawowych, Zespołów Szkół, Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Lęborku, trenerzy oraz uczniowie którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe na szczeblu Województwa Pomorskiego.

W roku szkolnym 2021/2022 w ramach rywalizacji sportowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozegrano na etapie powiatowym 73 zawody sportowe, w których wzięło udział ok. 900 zawodników i zawodniczek.

Szkoły Podstawowe i Ponadpodstawowe reprezentowały Powiat Lęborski łącznie w 73 półfinałach oraz i 28 finałach Województwa Pomorskiego, w tym: w 25 półfinałach oraz 11 finałach w ramach Igrzysk Dzieci, 25 półfinałach i 9 finałach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz 23 półfinałach i 8 finałach w ramach Licealiady Województwa Pomorskiego.

W załączniku lista nagrodzonych oraz ich osiągnięcia.

 

Źródło: lebork.pl; powiat-lebork.com

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%