Zamknij
REKLAMA

10. spacer z kijkami w Obliwicach

16.29, 05.12.2022 KL Aktualizacja: 16.40, 05.12.2022
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
REKLAMA

Jubileuszowy, bo 10. już obliwicki spacer mikołajkowy za nami. Amatorzy Nordic Walking tłumnie stanęli na starcie i wszyscy ukończyli prawie 8 km trasę.

Spacer z kijkami w Obliwicach został zorganizowany już po raz dziesiąty w ramach Światowego Dnia bez Rywalizacji - World Walking Day. Trasa spaceru wiodła 7,7–km pętlą ze Stanicy Turystycznej Enklawy Ekologiczno-Historycznej w Obliwicach.

Prawie 300 uczestników w obowiązkowych mikołajkowych czapeczkach, rozdawanych przez organizatora, pojawiło się na mecie w czasie jednej godziny i 20 minut. Tam czekała finałowa biesiada, pamiątkowe dyplomy i mikołajkowy kiermasz. Podczas imprezy wspierano akcję "Every Can Counts (Liczy się każda puszka)", a sam marsz organizatorzy zadedykowali Danielowi Czapiewskiemu i Janowi Kiślukowi - propagatorom polskiej turystyki.

Każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy Certyfikat Mikołaja i Śnieżynki Nordic Walking, wręczane przez witających na finiszu: Alicję Zajączkowską – Starostę Lęborskiego, Zdzisława Chojnackiego – Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska, Mirosława Tandeka – przewodniczącego Rady Powiatu Lęborskiego i Krzysztofa Pruszaka – dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, pomysłodawcę i realizatora imprezy od pierwszej edycji.

Uczestnicy zgodnie przyznają, że trasa nie należy do trudnych, ale za to na pewno jest jedną z najładniejszych i najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo – świetną do rekreacyjnego chodzenia. Fragmenty asfaltowej trasy łączą się tu z leśnymi ścieżkami o różnym stopniu utwardzenia. Całość uzupełniają niesamowite widoki, historyczne artefakty (np. stare torowisko w kierunku Choczewa) i blisko trzydzieści dostępnych po drodze pomników przyrody, a tuż przed metą uczestnicy przeszli kilometr stuletnią aleją kasztanową.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%