Zamknij
REKLAMA

Z Powiatem Lęborskim zdrowo i sportowo zebrano kilometry

14.49, 18.08.2022 KL Aktualizacja: 14.50, 18.08.2022
Skomentuj Fot. Powiat Lęborski
REKLAMA

Powiat Lęborski zapowiada wielki finał corocznej rywalizacji pt. „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Poniżej cytujemy informacje przekazane przez organizatorów akcji.

Zakończyła się coroczna rywalizacja „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Na wspólnym koncie kilometrowym pojawiła się pokaźna liczba potwierdzająca osiągnięcie celu, a już wkrótce wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzców.

W rzeczywistości zwycięzcami tej rywalizacji są wszyscy jej uczestnicy. Już sam fakt włączenia się do akcji wspólnego zbierania kilometrów w charytatywnym celu jest sukcesem. Przypomnijmy, że naszym wspólnym celem było zebranie 50 tys. km na wspólnym koncie uczestników akcji, a wówczas Partner Finansowy akcji – Farm Frites Poland S.A. wesprze finansowo zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego. Cel udało się osiągnąć ze sporym zapasem, bo na wspólnym koncie w czasie trwania dwóch etapów rywalizacji udało się zebrać 59.570,6 km. Najwięcej nakręcili rowerzyści, bo 31.412 km, ale taka specyfika rowerowego sportu, że tutaj kilometry niemal same nawijają się na koła, a na pewno jest o wiele łatwiej je pomnażać, niż osobom poruszającym się pieszo. Piechurzy zdobyli łącznie 17.276 km, zaś biegacze 10.882,6 km.

Akcja zakończyła się, zgodnie z zapowiedziami, o północy 31 lipca. Chociaż każdy z uczestników ma w tej zbiórce swój osobisty udział, zgodnie z naturą rywalizacji, wyróżnić należy najaktywniejszych. Na te osoby już czekają statuetki i nagrody. Uroczyste wręczenie trofeów i nagród oraz prezentacja najaktywniejszych uczestników akcji odbędzie się podczas Dożynek Powiatowych w Krępie Kaszubskiej – 11 września 2022, o godz. 18.00.Tymczasem wszystkim bez wyjątku uczestnikom i każdemu z osobna dziękujemy za udział i gratulujemy wyników oraz społecznego zaangażowania.

Ąrt. Powiat Lęborski

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%