Zamknij
REKLAMA

Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami w Charbrowie

15.36, 09.09.2022 .
Skomentuj Fot. Gmina Wicko
REKLAMA

Wczoraj (8 września) w Charbrowie odbyła się po raz 13. Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami. W wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba uczestników, którzy wspaniale rywalizowali i bawili się. 

Do Charbrowa przybyła, na 13. Olimpiadę dla Osób z Niepełnosprawnościami rekordowa ilość uczestników. Z całego województwa pomorskiego przybyły 524 osoby z 22 placówek, ośrodków i stowarzyszeń.

Impreza ma już swoją tradycję - odbywa pod koniec lata i skupia w jednym miejscu sportowców reprezentujących przeróżne stowarzyszenia, fundacje, środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy społecznej czy szkoły i przedszkola, do których uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami. Każdego roku wszyscy świetnie się bawią i rywalizują.

Olimpiadę otworzył Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz, który przywitał wszystkich uczestników, życząc wspaniałej zabawy. Jak to na olimpiadzie bywa, była i tutaj sztafeta z pochodnią, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń oraz znicz olimpijski, który uroczyście zapalono. Po części oficjalnej nastąpiła sportowa rywalizacja, którą przygotowali nauczyciele WF z uczniami Szkół Podstawowych z Maszewka, Wicka oraz ze Szczenurzy. Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, słodkościami oraz pucharami.

Olimpiada obfitowała także w wiele atrakcji pozasportowych. Były zabawy animacyjne, poczęstunek w formie lodów, pop cornu, czy kukurydzy na gorąco, pokazy służb mundurowych – policji oraz strażaków z OSP Strzeszewo. Były loty gołębi czy zabawa na dmuchańcach. A dzięki uprzejmości P. Maciukiewicza uczestnicy mogli również pojeździć konno oraz w ciuchci P. Tomasza Wrzoska.

Źródło: Gmina Wicko

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%