Zamknij
REKLAMA

III Bieg Pocztyliona w Cewicach

08.00, 20.09.2022 KL
Skomentuj Fot. Kaszuby Biegają
REKLAMA

18 września w Cewicach odbył się III Bieg Pocztyliona w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury w Cewicach oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, przy współpracy z Urzędem Gminy w Cewicach i Nadleśnictwem Cewice.

Na stadionie KS Leśnik Cewice w minioną niedzielę odbył III Bieg Pocztyliona w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Trasa biegu głównego prowadziła przez lasy Nadleśnictwa Cewice i wynosiła 10 km. W ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają rywalizowały także dzieci i młodzież na dystansie 1200m, 800m, 400m oraz przedszkolaki w biegu na 100m.

Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury w Cewicach oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, przy współpracy z  Urzędem Gminy w Cewicach i Nadleśnictwem Cewice, pod patronatem Wójta Gminy Cewice. Na zwycięzców czekały puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka oraz Dyrektor GCK w Cewicach Karol Płotka.

Kaszuby Biegają to cykl biegów, którego celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, profilaktyka chorób cywilizacyjnych, promocja piękna przyrody, cudownych lasów, jako miejsca wypoczynku oraz obcowania z przyrodą mieszkańców województwa pomorskiego, a także promocja Kaszub, w szczególności miejsc wyjątkowych.

Miłośnicy biegów znajdą informacje na temat kolejnych wydarzeń w ramach cyklu Kaszuby Biegają na stronie http://www.kaszubybiegaja.pl/.

Wyniki III Biegu Pocztyliona w Cewicach znajdziecie tutaj: Małe Kaszuby Biegają, Cewice 18.09.2022, III Bieg Pocztyliona, Cewice 18.09.2022

Fot. Kaszuby Biegają

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%