Zamknij

Pogoniści pokonali Wierzycę Pelplin!

11:54, 02.10.2022 KL Aktualizacja: 11:56, 02.10.2022
Skomentuj Fot. Pogoń Lębork Fot. Pogoń Lębork

Kolejne zwycięstwo odniosła Pogoń Lębork, tym razem w 11. kolejce IV ligi. Po dość wyrównanym spotkaniu Pogoniści pokonali 1:0 Wierzycę Pelplin, po golu w końcówce spotkania Damiana Formeli. Relacja Janusza Pomorskiego z Redakcji serwisu www.pogon.lebork.pl.

11.kolejka IV ligi, 1 października 2022 r.

Pogoń Lębork – Wierzyca Pelplin 1:0

bramka: Damian Formela ('82)

Pogoń: Kolke -  Okrój, Musuła, Romanek, Iwański, D. Wojda ('65 Kwaśnik), Siłkowski, Kowalkowski ('76 Ronowski), Kajca ('58 Miotk), Klecha ('76 Formela), Pawlik ('58 Konkel)

Wierzyca: Guźliński – Trochowski, Gdaniec, Mońka, Kaczyński, Wohlert ('66 Meler), Alaburda, Klohs, Bradtke, Urbański ('78 Czochór), Stosik ('78 Dirda)

żółte kartki: D. Wojda, Siłkowski, Romanek – Wohlert

czerwona kartka: Dirda

sędziowie: Daniel Szajerski, Karol Witkowski i Adam Grabowski

Mecz miał wyjątkową oprawę. Zawodników obu drużyn na boisko wyprowadzili piłkarze Pogoni z juniorskich drużyn E1, F1 i F2. Hałaśliwą i dopingującą zrywami sympatyczną grupą na stadionie opiekował się trener Maciej Frącek. Mecz Pogoni obejrzeli też na żywo licznie przybyli rodzice młodych zawodników.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała klarownej sytuacji bramkowej. Z kronikarskiego obowiązku można wymienić groźną wrzutkę Kajcy w 7 minucie i uderzenie Kowalkowskiego obok bramki w 34 minucie.

Więcej wydarzyło się w drugiej części gry. W 47 minucie po dobrej wrzutce z rzutu rożnego Kajcy główkował w kierunku bramki Szymon Pawlik. Piłka ostatecznie przeleciała nad poprzeczką. Podobnej sztuki próbował w 65 minucie Romanek. Jego strzał obronił bramkarz Wierzycy. Ofiarną a przede wszystkim skuteczną obroną popisał się w 77 minucie Arek Kolke. Dobra postawa naszego bramkarza w sytuacji sam na sam z Fabianem Urbańskim skutkowała niecelnym uderzeniem napastnika z Pelplina. W 82 minucie niewiele prędzej wprowadzony na boisko Damian Formela wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Piłkę po akcji z lewej strony w kierunku bramki próbował kopnąć Ronowski, nie trafił, co pozwoliło Formeli doskoczyć do piłki i huknąć z 5 metrów do bramki.

Końcówka była bardzo nerwowa. Goście rzucili się ryzykowanie na bramkę Pogoni, nie zdołali jednak odwrócić wyniku spotkania. 3 punkty zostają w Lęborku! Za tydzień jedziemy na Gryfa Wejherowo!

Po meczu powiedzieli:

Grzegorz Bednarczyk, trener Pogoni: - Na pewno cieszymy się ze zwycięstwa, bo nie przyszło ono łatwo i musieliśmy dużo zdrowia zostawić na boisku. Było widać, że zawsze byliśmy te dwa kroki za przeciwnikiem. Wierzyca była dobrze zorganizowana, nastawiona na szybki atak, co stwarzało nam dużo problemów, bo nie mogliśmy się utrzymać przy piłce. Dążyliśmy do strzelenia bramki, co nam się udało i dało 3 punkty.

Damian Wojda, zawodnik Pogoni: - Mecz do jednej bramki. Świetne interwencje Arka Koke. Myślę, że dziś bardzo dobrze ustawił całą linię obrony. Pobronił skutecznie w kluczowej sytuacji zawodnika z Pelplina Fabiana Urbańskiego. Gdyby strzelił, a Wierzyca wykorzystała tą sytuację to mogłoby się to dalej potoczyć inaczej. Jak mówiłem mecz do jednej bramki, my o tą bramkę byliśmy dzisiaj lepsi. Dobre wejście w mecz Damiana Formeli, zachował się jak typowy napastnik. Dobrze, że punkty zostają w Lęborku i cała drużyna jest zadowolona.