Zamknij

Gospodarze wysoko pokonali zespół Pogoni

10:58, 24.10.2022 KL Aktualizacja: 10:59, 24.10.2022
Skomentuj Fot. Pogoń Lębork Fot. Pogoń Lębork

Pechowo zakończył się sobotni wyjazd drużyny Pogoni nad morze. W meczu z MKS Władysławowo lęborczanie musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy dość wysoko pokonali Pogoń 3:0. Meczowa relacja redakcji serwisu www.pogon.lebork.pl.

14. kolejka IV ligi, 22 października 2022r.

MKS Władysławowo – Pogoń Lębork 3:0

bramki: 1:0 Przemysław Szymański (’15), 2:0 Arkadiusz Proena (’35), 3:0 Mohamed Doumbouya (’71)

MKS: Miotk – Formela, Kleser, Gołubiński, Czyż, Kwaśnik, Rybantd, Szymański (’60 Pankiewicz), Klecha, Biggot, Proena (’37 Doumbouya)

Pogoń: Kolke – Miotk (’75 Iwański), Romanek, Musuła, Ronowski (’73 Klecha), D. Wojda (’63 Konkel), Siłkowski, Kowalkowski (’63 Kwaśnik), Kajca, Kochanek, D. Formela (’63 Pawlik)

Mecz na stadionie przy ul. Żwirowej nie przyciągnął wielu widzów. Przez większość spotkania padał deszcz, a nad zlokalizowanym w dawnym wyrobisku żwiru stadionem unosiła się lekka mgła. Dopisali natomiast kibice z Lęborka, którzy kilkudziesięcioosobową grupą odwiedzili Władysławowo.

Gospodarze w mecz weszli wyśmienicie. Podczas dyskusji z sędzinami po nieodgwizdanym faulu zawodnicy MKS-u szybko wznowili grę zaskakując Pogonistów, co zakończyło się golem Przemysława Szymańskiego.

W rewanżu na bramkę z bliska uderzał Damian Wojda. Niestety jego strzał praktycznie na linii bramkowej zablokował Gołubiński.

Po ponad 30 minutach gry było już 2:0. Instynktem strzeleckim po raz 11 w tym sezonie popisał się Arkadiusz Proena zamykając z głowy przy słupku podanie z boku boiska.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a najbardziej ubrudzoną koszulkę w meczu miał aktywny Marcin Kajca. Po godzinie gry trener Bednarczyk zarządził potrójną zmianę. Na boisku pojawili się Kwaśnik, Pawlik i Konkel.

Blisko bramki dla Pogoni było w 62 minucie kiedy to Błażej Siłkowski z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył w poprzeczkę. Niedługo później mało zabrakło Wiktorowi Miotkowi by zamknąć wślizgiem podanie po ziemi na pustą bramkę.

W 72 minucie uderzeniem z bliska po składnej akcji popisał się zawodnik rodem z Nowej Gwinei Mohamed Doumbouya. MKS – Pogoń 3:0.

Za tydzień w niedzielę Pogoń podejmuje AS Kolbudy.