Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ. Taneczne bitwy w Gdańsku

18:00, 19.04.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 8 (op. Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak) rywalizowały w Gdańsku, gdzie odbywał się 6. Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych „Dance Group”.

Turniej zgromadził ponad trzy tysiące uczestników z Polski, dlatego też bitwy taneczne odbywały się w ciągu dwóch dni.

Na konkursie SP nr 8 i Lębork reprezentowały dziewczęta z grupy TEMPO: Joanna Dawidowska, Wiktoria Wasilewska, Paulina Saczkowska, Wiktoria Bojke, Amelia Ludwig i Oliwia Wójcik. I, jak co roku, tancerki odniosły sukces.

W kategorii solo, zarówno w tańcu współczesnym, jak i jazzie rywalizowało ze sobą 36 tancerek i tancerzy, którzy musieli przejść eliminacje i półfinał, aby ostatecznie dostać się do finału. W tańcu współczesnym zacne, 4. finałowe miejsce zajęła Joanna Dawidowska, a 6. Wiktoria Wasilewska. Natomiast w jazzie do finału doszła Wiktoria Wasilewska zajmując 4. miejsce. Duet Joanna Dawidowska i Wiktoria Wasilewska dwukrotnie stanął na najwyższym podium, zdobywając złote medale w jazzie (na 11 duetów) i w tańcu współczesnym (na 13 duetów). Mini formacja TEMPO w tańcu współczesnym zajęła 2. miejsce, natomiast w jazzie była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty puchar ( na 8 miniformacji). Pomimo dużej konkurencji tancerki nie zawiodły i wywalczyły wysokie miejsca.

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz