Zamknij
REKLAMA

Jazda konna - najlepszy wakacyjny sport dla Twojego dziecka

20:00, 29.05.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Dużymi krokami zbliżają się wakacje. Pora zastanowić się, jak spędzi je Twoje dziecko?

Jazda konna to bardzo popularny sport. W odróżnieniu od większości innych sportów, jazdę konną można z powodzeniem uprawiać od najmłodszych lat do późnej starości. Ciekawostką jest, że do najlepszych jeźdźców na świecie zaliczają się osoby, które mają 50-60 lat. 

Zbliżają się wakacje, a to najlepsza pora, żeby zacząć organizować dziecku ten letni czas. Świetnym sposobem na rekreację i rozwój jest właśnie jazda konna. Dlaczego? Oto kilka powodów:

1. Jazda konna wzmaga wydzielanie endorfin - hormonów szczęścia. Te substancje powstają w mózgu podczas długotrwałego, ciągłego wysiłku fizycznego, aby zwiększyć wytrzymałość i wydolność organizmu.

2. Jazda konna poprawia koordynację ruchów. Można to zauważyć szczególnie podczas hipoterapii dla osób niedowidzących lub niewidzących - polepsza się ich koordynację, refleks i pewność siebie.

3. Jazda konna zmniejsza ryzyko chorób serca. To najzdrowszy rodzaj wysiłku o umiarkowanej intensywności, pozwalający utrzymać układ krążenia w dobrej kondycji.

4. Mocne mięśnie i utrzymanie linii. Godzina jazdy konnej pozwala spalić 300-650 kcal (w zależności od intensywności ćwiczeń). Dodatkowo u jeźdźca szczególnie intensywnie pracują nie tylko uda i łydki, ale również górne partie mięśni, co pomaga wzmocnić i wyszczuplić sylwetkę.

5. Jazda konna rozwija wrażliwość, intuicję i empatię. Konie to zwierzęta, z którymi nie można porozumiewać się słowami. Jazda konna rozwija więc też zmysł obserwacji. Wymaga refleksu, czujności i szybkiego podejmowania decyzji. Jest to więc rozrywka nie tylko fizyczna, ale też intelektualna.

To tylko kilka z najważniejszych zalet jazdy konnej. Oczywiście zanim wyślesz swoje dziecko na pierwszą jazdę, upewnij się, że konkretna stadnina ma odpowiednie kwalifikacje dostosowane do Waszych wymagań. Należy pamiętać, że jazda konna to piękny, ale również niebezpieczny sport. Jednak odpowiedzialni instruktorzy z całą pewnością pomogą pokonać Twojemu dziecku wszelkie przeszkody.

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone