Zamknij
REKLAMA

Wkrótce finał Endomondo

17:18, 11.07.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Niespełna miesiąc pozostał do zakończenia tegorocznej edycji akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”.

Tymczasem uczestników rywalizacji w dalszym ciągu przybywa. Wspólny licznik wskazuje aktualnie blisko 340 tys. km. To ponad dwukrotne przekroczenie założonego przez organizatorów minimum.

290 osób dzielnie walczy o pomnażanie liczby pokonanych kilometrów. Choć do zakończenia akcji pozostało tylko 29 dni, wszystko jeszcze może się zmienić w tabeli liderów poszczególnych konkurencji, aczkolwiek w niektórych z nich, liderzy na tyle zdystansowali się od pozostałych uczestników, że niezwykle trudno będzie ich dogonić. A przypomnijmy, że jeździmy na rowerach, chodzimy – z kijkami lub bez i biegamy. Pomimo tego, że rywalizacja już w samej nazwie zawiera element konkurencyjności, to w całym przedsięwzięciu od początku pierwszej edycji chodzi przede wszystkim o ruchową aktywizację mieszkańców powiatu lęborskiego. O wiele ważniejsze od tego czy staniemy na podium, czy nie jest to, co zrobimy dla własnej kondycji i zdrowia poprzez systematyczne zażywanie ruchu, bo ten – jak wiemy – czyni cuda. Oczywiście trzeba zachowywać rozsądek i na pewno, zwłaszcza podczas dni upalnych, z jakimi mieliśmy do czynienia, odpowiednio się do tego intensywnego ruchu przygotować – pić więcej płynów i zawsze mieć pod ręką pojemnik z wodą, unikać szczególnie długiej ekspozycji termicznej w godzinach południowych, a na miejsca uprawiania zwiększonej aktywności wybierać możliwie zacienione miejsca.

Kilometry zbierane są do ostatniego dnia lipca. Następnie jury konkursowe policzy osiągnięcia i wyłoni najaktywniejszych uczestników. Żeby móc ubiegać się o nagrodę, koniecznie należy wypełnić dostępny na stronie internetowej formularz rejestracyjny, udostępniający organizatorowi kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Na najaktywniejszych czekają statuetki, dyplomy i nagrody – niespodzianki. Partner akcji – obchodząca jubileusz 25-lecia działalności w Lęborku, firma Farm Frites Poland S.A. dofinansuje wskazanej osobie niepełnosprawnej zakup windy ułatwiającej samodzielne poruszanie się. To wszystko będzie się działo na scenie imprezy „Zakończenie Lata”, na Placu Pokoju w Lęborku, już w ostatni weekend sierpnia.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz