Zamknij
REKLAMA

Nowe Solarisy w komplecie

09:00, 17.09.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

ZKM zakupił za 5 mln 464 tys. zł pięć fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych firmy Solaris. Zakup w 85% został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Pomorskiego.

14 września br. w ramach Dni Otwartej Zajezdni ZKM-u przy ul. Warszawskiej 15A w obecności burmistrza Lęborka, radnych i mieszkańców zaprezentowano nowe pojazdy. Była możliwość poznania szczegółów technicznych nowoczesnych autobusów, usiąść za kierownicą oraz zwiedzić bazę w tym salę z archiwalnymi zdjęciami taboru lęborskiej komunikacji na przestrzeni kilkudziesięciu. W tym roku Zakład Komunikacji Miejskiej obchodzi jubileusz 45-lecie działalności, symbolizował to tort z autobusowym akcentem. Pojazdy poświecił proboszcz Parafii św. Jakuba Ap o. Roman Zioła.

Zakup 4 pojazdów Solaris Urbino 12 i 1 krótszego Urbino 10 znacznie odnowił tabor lęborskiej komunikacji. Średni wiek 11 autobusów będących na stanie ZKM-u spadł do 7,2 roku. Zakup nowych pojazdów pozwolił na skasowanie czterech najstarszych, dwudziestoletnich pojazdów. Wymiana taboru zwiększyła możliwości przewozowe przewoźnika. Ilość miejsc dla pasażerów wzrosła o 27,5% (z 701 do 894).

Pierwsze Solarisy na ulicach Lęborka pojawiły się w styczniu 2019 roku i egzemplarze te mają na licznikach ponad 40 tys. km każdy. Warto dodać, że od września ZKM uruchomił dodatkowy autobus na linii nr 6 odpowiadając na postulaty mieszkańców osiedla Roszarniczego o lepsze skomunikowanie dzielnicy ze szkołą podstawową i dworcem PKP.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KrisKris

1 0

a ten sukienkowy co tak macha tym kropidłem jak różdżką... 12:38, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz