Kolejne sukcesy lęborskich pływaczek

15:01, 16.12.2019 A.D Aktualizacja: 15:02, 16.12.2019
Skomentuj

W IV Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu w Olsztynie wysokie umiejętności potwierdziły pływaczki UKS 1 Meyn Solex Lębork.

W silnie obsadzonych zawodach, w których wystartowało 941 zawodników z 70 klubów z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Polski, w pierwszym dniu pływaczki z Lęborka zdobyły 2 srebrne medale: 13-letnia Hanna Walkusz zajęła II miejsce na 100 m stylem grzbietowym w czasie 1;07,67s ustanawiając 3 nowe rekordy Lęborka w kategorii dziewcząt 13,14 i 15 letnich; 14-letnia Weronika Klejna zajęła II miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w czasie 0;34,01s.

W drugim dniu Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Olsztynie pływaczki Solex-u Lębork zaprezentowały równie doskonałą formę. W wyścigu na dystansie 200 m stylem grzbietowym Hania Walkusz zajęła II miejsce, a też ustanowiła nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 13-letnich z wynikiem 2;27,58s. W wyścigu na dystansie 100 m stylem klasycznym Weronika Klejna popłynęła jak mistrzyni zajmując I miejsce i ustanawiając nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 14-letnich z wynikiem 1;11,01s. O kolejną niespodziankę postarała się Hania Walkusz na dystansie 50 m stylem motylkowym, zdobywając III miejsce z nowym rekordem Lęborka w kategorii dziewcząt 13-letnich z czasem 0;30,24s.

Olsztyńskie zawody zawodniczki Solex-u zakończyły zdobyciem 5 medali (1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy). Po zawodach trener Dariusz Gromulski nie krył satysfakcji: "Na koniec roku powiało świeżym sportowym wiatrem w lęborskim pływaniu, czego dowodem jest 6 nowych rekordów Lęborka osiągniętych przez pływaczki Solex-u na pływalni Aquasfera w Olsztynie".