Zamknij
REKLAMA

Nie dać się wirusowi

04:30, 23.03.2020 | K.L
REKLAMA
Skomentuj
Fot.: Starostwo Powiatowe

Pomimo pandemii koronawirusa trwa sportowo-charytatywna zabawa „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Przez sześć tygodni zebrano 74 219 km. Do końca akcji pozostało jeszcze 19 pełnych tygodni. To znaczy, że jest szansa na przekroczenie założonego na ten rok limitu 150 tys. km.

Ale spokojnie. Jak twierdzą organizatorzy akcji, nikomu nic nie grozi, pod warunkiem, że aktywność sportowa wykonywana będzie „z głową”.

Ważne jest przyswojenie i stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, ponieważ pomimo ustanowienia procedur bezpieczeństwa sanitarnego, w związku z nastaniem wiosennej aury, coraz trudniej będzie usiedzieć w domu. Zwłaszcza osoby, których częścią stylu życia, był zawsze ruch w terenie, będą w związku z ograniczeniami odczuwały coraz większy dyskomfort. W trosce o dobre samopoczucie, zwłaszcza psychiczne, nie trzeba się ograniczać w drastyczny sposób. Na świeżym powietrzu bezpieczną odległością między osobami, poza stale ze sobą mieszkającymi partnerami, wynosi minimum jeden metr, ponieważ wirus ulega rozproszeniu. W zamkniętych pomieszczeniach, odległość ta wynosi minimum 2 metry. Ważne jest również przestrzeganie zasady nie zbierania się w większe grupy. Formy aktywności stanowiące elementy naszej rywalizacji, zakładają tak grupowe, jak i bardzo indywidualne sposoby uprawiania sportu. W związku z aktualną sytuacją sanitarną, zachęcamy jednak do treningów bardziej indywidualnych.

Kilometry można zbierać tak, jak do tej pory, zarówno na trasach spacerowych, ale i leśnych dróżkach powiatu lęborskiego. Niestety chwilowo nie możemy iść za przykładem wyczynowców z Kolarskiego Klubu „Lew Lębork”, którzy odbyli swoje coroczne zgrupowanie w górzystym rejonie Hiszpanii, gdzie w ekstremalnych warunkach terenowych i pogodowych szlifowali formę przed nadchodzącym sezonem.

Zachęcamy państwa do dzielenia się z nami wrażeniami i zdjęciami z waszych osiągnięć. Z przyjemnością opublikujemy jak aktywnie, a przede wszystkim bezpiecznie, uprawiacie sportową aktywność.

Przypominamy, że jak co roku, partnerem naszej akcji jest Farm Frites Poland S.A. – firma, w której wielu pracowników jest aktywnymi sportowcami – amatorami. W tym roku kilometry zbieramy, by dzięki partnerowi akcji wyposażyć potrzebującą osobę, wskazaną przez PCPR w transportowy podnośnik i ssak medyczny.
W każdej chwili można też dołączyć do naszej rywalizacji – zachęcajcie państwo znajomych i przyjaciół.

Trenujmy bezpiecznie dla dobrej kondycji i odporności - nie dajmy się koronawirusom.

Zakończenie rywalizacji 31 lipca, podsumowanie wraz z wręczeniem statuetek i nagród – 29 sierpnia br. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Przypomnijmy: Uczestnik musi dokonać rejestracji przez stronę Powiatu Lęborskiego w odpowiedniej zakładce oznaczonej logo akcji. Warunkiem niezbędnym uczestnictwa w rywalizacji z systemem nagradzania jest również zameldowanie na terenie powiatu lęborskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone