Zamknij
REKLAMA

Odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy

16:30, 29.06.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

To był pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku dla dzieci, młodzieży i opiekunów pieczy zastępczej. Jak zapewniają organizatorzy pierwszy rajd i nie ostatni.

Odbył się w ostatni piątek (26 czerwca). Pogoda dopisała ...  aż za bardzo - było upalnie i droga wydawała się mozolna, gdyż trasa wiodła leśnymi i polnymi drogami, momentami po bezdrożach, były długie wzniesienia i ostre zjazdy, nawierzchnia czasem piaszczysta, a czasem brukowa. Jednak uczestnicy mieli ogromne wsparcie i to ze strony najbardziej wtajemniczonych w arkana tego sportu członków Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork”. Tu nie było wygranych i przegranych, zwycięzcami byli wszyscy.

To, że była to świetna impreza dla wszystkich świadczy rozpiętość wieku uczestników od lat 10 do 70. – To nas cieszy szczególnie – mówi Bogusława Lis – Zielińska, Kierownik PCPR – Udało nam się zachęcić do aktywności międzypokoleniowej, a stąd prosta droga do rozwijania wspólnych pasji i ogólnie lepszego wzajemnego porozumienia.

Rajdowi patronowała Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski. Wśród osób wspierających przedsięwzięcie znalazł się również radny Patryk Bianga, który ufundował firmowe worki plecakowe. Profesjonalną obsługą tras i zabezpieczeniem zajęli się: Adam Matuszek i Piotr Mohyła ze Stowarzyszenia Rowerowego LEW Lębork. W gronie współtwórców sukcesu tej imprezy znalazło się również wielu innych: Ochotnicza Służba Ratownicza, która oprócz punktu kontrolnego na trasie, zabezpieczała rajd medycznie, lęborski Hufiec ZHP, który przygotował na trasie kontrolne punkty z zadaniami do wykonania, Nadleśnictwo Lębork i Nadleśnictwo Strzebielino, które życzliwie i w ekspresowym tempie udzieliły wszelkich wymaganych pozwoleń do działań na terenach leśnych. Kolejni życzliwi współtwórcy imprezy to Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Lęborku – młodzież, wychowawcy i niezawodny Pan Zdzisław. O atrakcje na trasie zadbali również „Klasyczni Lębork”, którzy swoimi zabytkowymi pojazdami zaparkowali w głębi lasu, co wywołało wśród uczestników ogromne zaskoczenie, ale i podziw dla kunsztu włożonego w odrestaurowanie zabytkowych aut. Powodzenie rajdu nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie sami pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Urzędniczki na co dzień, wcieliły się w rolę profesjonalnych przewodników prowadzących grupy rajdowe i spięły całość imprezy organizacyjnie. Rajd zorganizowano w ramach projektu pn. „Wsparcie Postępu – Rozwój usług społecznych w Powiecie Lęborskim”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz