Zamknij
REKLAMA

Odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy

16:30, 29.06.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

To był pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku dla dzieci, młodzieży i opiekunów pieczy zastępczej. Jak zapewniają organizatorzy pierwszy rajd i nie ostatni.

Odbył się w ostatni piątek (26 czerwca). Pogoda dopisała ...  aż za bardzo - było upalnie i droga wydawała się mozolna, gdyż trasa wiodła leśnymi i polnymi drogami, momentami po bezdrożach, były długie wzniesienia i ostre zjazdy, nawierzchnia czasem piaszczysta, a czasem brukowa. Jednak uczestnicy mieli ogromne wsparcie i to ze strony najbardziej wtajemniczonych w arkana tego sportu członków Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork”. Tu nie było wygranych i przegranych, zwycięzcami byli wszyscy.

To, że była to świetna impreza dla wszystkich świadczy rozpiętość wieku uczestników od lat 10 do 70. – To nas cieszy szczególnie – mówi Bogusława Lis – Zielińska, Kierownik PCPR – Udało nam się zachęcić do aktywności międzypokoleniowej, a stąd prosta droga do rozwijania wspólnych pasji i ogólnie lepszego wzajemnego porozumienia.

Rajdowi patronowała Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski. Wśród osób wspierających przedsięwzięcie znalazł się również radny Patryk Bianga, który ufundował firmowe worki plecakowe. Profesjonalną obsługą tras i zabezpieczeniem zajęli się: Adam Matuszek i Piotr Mohyła ze Stowarzyszenia Rowerowego LEW Lębork. W gronie współtwórców sukcesu tej imprezy znalazło się również wielu innych: Ochotnicza Służba Ratownicza, która oprócz punktu kontrolnego na trasie, zabezpieczała rajd medycznie, lęborski Hufiec ZHP, który przygotował na trasie kontrolne punkty z zadaniami do wykonania, Nadleśnictwo Lębork i Nadleśnictwo Strzebielino, które życzliwie i w ekspresowym tempie udzieliły wszelkich wymaganych pozwoleń do działań na terenach leśnych. Kolejni życzliwi współtwórcy imprezy to Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Lęborku – młodzież, wychowawcy i niezawodny Pan Zdzisław. O atrakcje na trasie zadbali również „Klasyczni Lębork”, którzy swoimi zabytkowymi pojazdami zaparkowali w głębi lasu, co wywołało wśród uczestników ogromne zaskoczenie, ale i podziw dla kunsztu włożonego w odrestaurowanie zabytkowych aut. Powodzenie rajdu nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie sami pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Urzędniczki na co dzień, wcieliły się w rolę profesjonalnych przewodników prowadzących grupy rajdowe i spięły całość imprezy organizacyjnie. Rajd zorganizowano w ramach projektu pn. „Wsparcie Postępu – Rozwój usług społecznych w Powiecie Lęborskim”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz